Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gary Lineker wymienia faworytów mundialu 2022

Były reprezentant Anglii, Gary Lineker, wspierał brazylijskich gigantów z Ameryki Południowej w zdobyciu w tym roku Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze.

Pierwszy Puchar Świata na Bliskim Wschodzie rozpocznie się w niedzielę 20 listopada. Gospodarz Katar zmierzy się z Ekwadorem, pierwszym krajem z grupy, który otworzy turniej. Pięciokrotni zwycięzcy Brazylia są uważani za jednego z faworytów rywalizacji w Katarze, ale w swojej grupie zmierzą się z trudnymi zespołami.

Brazylia znalazła się w grupie G wraz z Serbią, Szwajcarią i Kamerunem. Ta grupa zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, a Selecao może się przestraszyć lub dwa po drodze.

Jednak Lineker nie przejmował się relatywnie silnym składem Brazylii na Mistrzostwa Świata FIFA i wybrał ich jako faworytów do zdobycia upragnionego trofeum.

W rozmowie z Guardianem były napastnik powiedział:

„Minęło 20 lat, odkąd drużyna z Ameryki Południowej wygrała mistrzostwa świata, a gdybyś poprosił mnie, żebym wsadził głowę w pień i powiedział, że musisz kogoś wybrać, myślę, że prawdopodobnie wybrałbym Brazylię, trochę przed Argentyną”.

Rywale Brazylii, Argentyna, wydają się mieć stosunkowo łatwiejszą grupę. Umieszczona w grupie C Argentyna będzie musiała pokonać Arabię ​​​​Saudyjską, Meksyk i Polskę, aby zakwalifikować się do 1/8 finału.

Brazylijska drużyna Tite rozpocznie kampanię Mistrzostw Świata FIFA 2022 od starcia z Serbią w czwartek, 24 listopada. Tymczasem Argentyna zmierzy się z Arabią Saudyjską w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata 22 listopada.

Reklama

READ  OM, OL - Mercato: Lacazette spotyka Longorię i jego narzeczoną