Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Urzędnik Mangala, chciał Benrahma

Urzędnik Mangala, chciał Benrahma

Tej zimy było dużo ruchu pomiędzy drużynami zajmującymi 16. miejsce w Ligue 1. Dysponując większym budżetem niż tego lata, ekipa Mathieu-Louisa Jeana miała prawo wykonać więcej manewrów wzmacniających zespół i nie szczędziła środków.

Pierwszymi rekrutami byli Brazylijczycy, Adriilson i Lucas Perry. Obaj gracze przybyli z Botafogo za 7 milionów euro Dodać Od głębi do podziału. Adrillson pierwsze minuty w barwach Lyonu miał okazję rozegrać podczas porażki z Le Havre (1-3). Po raz pierwszy wystartował także w meczu Pucharu Francji z Bergerac (zwycięstwo 2:1). Lucas Perry wciąż czeka na swój czas.

Mając zaledwie 16 bramek zdobytych w Ligue 1 (przed meczem z Le Havre i Niceą), Lyon zdecydował się wzmocnić swój atak i skupił się na dwóch zawodnikach z Lagantoise: Maliku Fofanie (18-letni lewy skrzydłowy) i Ali Giftie Orbanie (21-letni król strzelców). OL zapłacił 42 miliony euro (łącznie z premią), aby zapewnić sobie usługi dwojga młodych zawodników o wielkim potencjale.

Następnie Lyon podpisał kontrakt z Nemanją Maticiem za 2,6 miliona euro. Lyon celował w niego od początku okna transferowego, ale Stade Rennes zbanowało swojego zawodnika, ale ostatecznie pozwoliło mu przemieszczać się pomiędzy Rhone i Son. 34-letni Serb wniesie do pomocy Lyonu swoje doświadczenie, siłę i wiedzę w zakresie defensywy.

Wyjazd:

Lyon również tej zimy dokonał redukcji, a wszystko zaczęło się od odejścia Tino Kadewere do Nantes. Opuścił Zimbabwe na wypożyczeniu z opcją wykupu, dzięki czemu Lyon mógł skorzystać z 25% potencjalnego przyszłego transferu.

Givinho wrócił do Botafogo na wypożyczeniu bez możliwości wykupu do 31 grudnia. Brazylijczyk strzelił już 3 gole w 5 meczach dla Botafogo.

Remy Rieu odszedł do Paris FC za darmo. Po zdobyciu drugiego tytułu bramkarza wyszkolony przez OL zawodnik rozegrał podczas swojego pobytu 11 meczów.

Mamadou Sarr został wypożyczony do Molenbeek, jednego z klubów zrzeszonych w Eagle Group. Młody środkowy obrońca jest tam, aby zyskać czas na grze, a także po to, aby zapewnić sobie indywidualny rozwój: „Zawarto porozumienie z personelem belgijskiego klubu, aby uzyskać informacje zwrotne na ten temat, aby w przyszłości można go było uznać za prawdziwego zawodnika OL” – Pierre Sage oświadczył na konferencji prasowej.

READ  Maverick Vinales ukończył bezpłatne szkolenie podczas Grand Prix Holandii przed Fabio Quartararo

Liczymy także na odejście Diego Moreiry. Chelsea, OL i portugalski skrzydłowy zgodzili się zakończyć wypożyczenie 19-latka. Napastnik rozegrał 9 meczów we wszystkich rozgrywkach i nie był w stanie podjąć żadnej decyzji.