Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Upamiętniający strefę Aspire, zmęczonego wojną Bidena na podium ONZ skazanego na więzienie antynuklearne… Wiadomości we wtorek

Co zapamiętać z wtorkowych wiadomości.

Aktualności

Dwadzieścia lat później Tuluza obchodzi rocznicę powstania AZF. Jeden po drugim, przed setką wybieralnych urzędników, przedstawicieli państwa, strażaków czy członków stowarzyszeń ofiar, przedstawiono nazwiska 31 ofiar, które zginęły w największej francuskiej katastrofie przemysłowej XXI wieku. Następnie u stóp pomnika złożono wieńce i nastąpiła chwila ciszy bez słów. Dwadzieścia lat później miasto jest nadal głęboko podzielone co do przyczyn i skutków największej francuskiej katastrofy przemysłowej XXI wieku. Tutaj znajdziesz zeznania ofiar i świadków zebrane z tej okazji przez Wyzwolenie.

Biden, chory na wojną platformę ONZ. „Po raz pierwszy od dwudziestu lat Stany Zjednoczone nie są w stanie wojny”.Joe Biden radował się we wtorek w swoim pierwszym przemówieniu prezydenckim do Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. „Zamykając ten okres ciągłych wojen, otwieramy nową erę dyplomacji”Obiecujący użyć tylko siły militarnej „ostatnie rozwiązanie” i pod warunkiem, że „Wyprawa” To jest to «Klara» I „Być może”. Nie ma tu mowy o fiasku wojen afgańskich i irackich, ale o przygodach, które wspierał. Ponadto na marginesie spotkania ONZ Raut Joe Biden i premier Australii Scott Morrison podkreślili, że nowe porozumienie obronne Indo-Pacyfiku, które rozgniewało Francję, „przedłużony” dla innych sojuszników. Przeczytaj nasz artykuł.

Kryzys łodzi podwodnej: czas na wyrównanie rachunków. Rozpoczęły się dyskusje między francuską grupą przemysłową Naval Group a władzami australijskimi na temat możliwej rekompensaty finansowej po rozwiązaniu przez Canberrę ogromnego kontraktu na okręty podwodne – szacowanego na 56 miliardów euro. Separacja nastąpiła po tym, jak prezydent USA Joe Biden ogłosił 15 września nowy strategiczny sojusz z Australią i Wielką Brytanią. Pozostawiając francuskiego przemysłowca już w ignorancji „kilka faz kontraktowych”, w kwocie 900 mln euro, zdecydowaną większość zapłaciła już Australia, a określa to Ministerstwo Sił Zbrojnych, podkreślając, że Naval Group nie straci pieniędzy za już wykonaną pracę. Ponadto Bruksela uznała również, że ta łódź podwodna była kryzysem „Sygnał ostrzegawczy dla wszystkich w Unii Europejskiej”.

READ  Polska proponuje powołanie międzynarodowej komisji śledczej w sprawie „ludobójstwa popełnionego przez Rosjan”; Emmanuel Macron popiera nowe sankcje wobec Rosji

Zakopywanie odpadów nuklearnych w Bouri: przeciwnicy skazani na 12 i 9 miesięcy więzienia. Sąd karny Bar-le-Duc wydał swój wyrok we wtorek, trzy miesiące po procesie przeciwników projektu składowania odpadów nuklearnych Cigéo w Buri. Szef „związku przestępczego” został obalony, ale sześciu z siedmiu oskarżonych zostało skazanych, z których dwóch zostało skazanych na kary więzienia.

Kod QR Macron swobodnie w sieciach społecznościowych. Podczas gdy paszport zdrowia premiera był dostępny w sieci przez kilka dni, przyszła kolej na prezydenta RP. Od co najmniej poniedziałku w sieciach społecznościowych, zwłaszcza na Snapchacie i Twitterze, żywo krąży kod QR przedstawiony jako kod Emmanuela Macrona. „Jeśli ktoś potrzebuje pozwolenia”, Dostarcza przykładowego użytkownika ze zrzutem ekranu. jak SprawdźAktualności Jak już wspomniano, kod, o którym mowa, jest nadal ważny w aplikacji TousAntiCovid Verif, która może być używana na przykład do skanowania korytarzy kanalizacyjnych w restauracjach. I rzeczywiście jest to historia Emmanuela Macrona, o czym świadczą daty jego narodzin i szczepień.

OECD oczekuje ożywienia „Bardzo inny” dla światowej gospodarki. Nieco słabszy niż oczekiwano globalny wzrost, z „Wysoce nierówne odzyskiwanie” Według reakcji krajów na pandemię: Taki obraz nakreśliła Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w opublikowanych we wtorek śródokresowych prognozach wzrostu, co jest szczególnie optymistyczne dla gospodarki strefy euro. Na arenie międzynarodowej gospodarka może w tym roku wzrosnąć o 5,7%, prognozuje Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, co oznacza spadek o 0,1 punktu w stosunku do poprzedniej prognozy z maja. Z drugiej strony, w 2022 r. aktywność powinna być silniejsza niż oczekiwano i pozwoli globalnemu wzrostowi osiągnąć wzrost o 4,5%, czyli o 0,1 punktu więcej niż na wiosnę.

Przeczytaj także na Liberation.fr

W Wielkiej Brytanii niesłusznie ujawniono e-maile 250 afgańskich tłumaczy. To niewłaściwa manipulacja komputerem, która ma tragiczne konsekwencje. Brytyjski minister obrony poinformował w poniedziałek wieczorem o wszczęciu śledztwa w związku z fałszywym ujawnieniem danych osobowych tłumaczy afgańskich współpracujących z siłami brytyjskimi. Wszyscy nie mogli się doczekać osiedlenia w Wielkiej Brytanii. Według BBC, ich adresy e-mail zostały omyłkowo skopiowane do wiadomości e-mail z Departamentu Obrony, dzięki czemu wszyscy odbiorcy wiadomości mogli zobaczyć swoje nazwiska, a czasem powiązane zdjęcia.

READ  Nowa narracyjna gra RPG zapowiedziana przez Fool's Theory i 11-bitowe studia (Frostpunk, This War of Mine...)

Aurélien Taché, były zastępca LREM: „Yannik Gadot jest najlepiej przygotowany do budowania konkretnej i jednolitej polityki”. Macron z Ex-Liberation ogłosił, że zagłosuje na Yannicka Gadota po poparciu Erica Biola w pierwszej turze. Pod koniec sierpnia spędzał letnie dni dla ekologów, zanim wyruszył na letnie uniwersytety La France. Od 2017 roku Aurélien Taché, zastępca z szeregów Macronist, odbył całkowicie strategiczną podróż. Wybrany z Val d’Oise i współprzewodniczący ruchu Nowych Demokratów, próbował ponownie nawiązać kontakt z lewicą.

Na granicy z Polską imigranci popadli w występek. Od czerwca Białoruś realizuje marzenia młodzieży z Bliskiego Wschodu w Europie. Zorganizowano siatkę nielegalnej imigracji do Unii Europejskiej, która sprowadzała tysiące Irakijczyków do Mińska, zanim skierowała ich najpierw na Litwę, a potem do Polski i Łotwy. W odpowiedzi te kraje Schengen szybko zamknęły swoje granice i wypchnęły migrantów na Białoruś, gdzie często czekali na nich białoruscy strażnicy, uniemożliwiając im powrót. Znajdź nasz artykuł tutaj.

W Teksasie pozwał lekarza za złamanie nowego prawa aborcyjnego. Amerykański ginekolog powiedział, że naruszył nowe prawo w Teksasie dotyczące aborcji w felietonie w „Washington Post”. Powództwo przeciwko niemu umożliwi kwestionowanie konstytucyjności prawa.

Dwóch mnichów zostaje oskarżonych o podpalenie anten przekaźnikowych 5G w Beaujolais. Dwóch fundamentalistycznych mnichów katolickich zostało aresztowanych w zeszłym tygodniu w regionie Rodanu po próbie zniszczenia anten 5G. Chcieli „ochronić ludność przed szkodliwymi skutkami” sieci 5G.