Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unia Europejska zapewnia Kijowowi nową pomoc wojskową o wartości 500 mln euro

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo przez Solène L’Hénoret

Wkłady są tymczasowo wyłączone dla tej transmisji na żywo.

  • Unia Europejska będzie Dodatkowa pomoc wojskowa o wartości 500 mln euro Josep Borrell, szef polityki zagranicznej Unii Europejskiej, powiedział, że Ukraina pomoże jej bronić przed rosyjską inwazją.
  • Według ukraińskiego ministra finansów Siergieja Marczenko Siły Zbrojne Ukrainy wydał równowartość 8,3 miliarda dolarów, czyli 245,1 miliarda hrywien, waluty kraju, od początku wojny. Kolejny finansowy wynik konfliktu, rząd był w stanie zebrać tylko 60% oczekiwanych podatków za miesiąc kwiecień. Minister powiedział, że Ukraina pilnie potrzebuje pomocy zagranicznej.
  • W ten czwartek Rada Praw Człowieka ONZ Zdecydowaną większością głosów zgodził się wszcząć śledztwo w sprawie okrucieństw, za które obwiniane są rosyjskie siły okupacyjne. Rezolucja wzywa Międzynarodowy Komitet Narodów Zjednoczonych ds. Ukrainy do wdrożenia ” Dochodzenie „ W sprawie masowych naruszeń praw człowieka popełnionych w obwodach kijowskim, czernihowskim, charkowskim i sumskim pod koniec lutego i marca 2022 r. Odpowiedzialność odpowiedzialnych.
  • 21-letni żołnierz rosyjski stanie przed sądem Zbrodnia wojenna na Ukrainie, która będzie pierwszą próbą tego liczenia w kraju od czasu jego inwazji przez Rosję. Żołnierz jest oskarżony o zabicie 62-letniego cywila kulami Kałasznikowa na ulicy i był nieuzbrojony.
  • ten Zjednoczone państwo Został oskarżony przez rosyjskie wojsko w czwartek o przeniesienie go „Siłą” W Rosji „kilka tysięcy” Od Ukraińców od początku wojny, pod koniec lutego przechodzą częściej „Filtrowe obozy” gdzie jest przetwarzany „okrutny”. Kijów podał liczbę 1,2 mln osób, które podróżowały z Moskwy do Rosji.
  • Rosja „Dzisiaj jest największym bezpośrednim zagrożeniem dla porządku światowego barbarzyńską wojną przeciwko Ukrainie i jej kłopotliwym paktem z Chinami”.W czwartek przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział: Ursula von der LeyenPodróż do Japonii.
  • Prezydent i Premier Finlandia Powiedzieli, że popierają członkostwo w czwartek „bez terminu” Dla NATO duży krok w kierunku jego oficjalnej kandydatury w niedzielę.
  • Ponad sześć milionów Ukraińców Uciekli ze swojego kraju od rozpoczęcia inwazji armii rosyjskiej 24 lutego, poinformował Wysoki Komisarz ds. Uchodźców w Genewie.
READ  Rafale M będzie bardzo dobrze przygotowany do wyposażenia indyjskiej marynarki wojennej

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

raport. Naddniestrze, prorosyjska enklawa łatwopalna

rozszyfrowanie. W Kałudze w Rosji pracownicy samochodowi czują nadchodzące wiatry sankcji

krytyczny. „Słownik ukraińskiego kochanka” : Ukraiński spirytus od A do Z

pas startowy. Pierre Bühler: „Brak przepisów lepiej służy rosyjskiemu interesowi narodowemu niż nakazowi bezpieczeństwa z 1945 roku”.

utrzymanie. Alberto Fernandez: „Sankcje nie działają tylko w Rosji”

raport. Na południu Mołdawii winnica pogrążona w wojennej zawierusze na Ukrainie

Analityka. Niejednoznaczność papieża Franciszka na temat wojny na Ukrainie

Zdjęcia, obrazki. Z pułkiem Azowskim w fabryce Azovstal

Oglądaj transmisję na żywo z wczoraj pod tym linkiem.