Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nieporozumienie między Zełenskim a Macronem, Kijów otrzyma nową pomoc wojskową z Unii Europejskiej

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo przez Alexandre Priama i Cecila Bounchod

Wkłady są tymczasowo wyłączone dla tej transmisji na żywo.

  • Napięcia między Wołodymyrem Zełenskim a Emmanuelem Macronem. Prezydent Ukrainy powiedział włoskiemu kanałowi: Belka Że jego francuski odpowiednik szukał dialogu z Moskwą. ” Nie możemy szukać wyjścia dla Rosji, a Macron robi to na próżno. przed dodaniem „Wiem, że chciał uzyskać wyniki w mediacji między Rosją a Ukrainą, ale nie uzyskał żadnych Elizeusz odpowiedział: Prezydent Republiki nigdy nie rozmawiał o niczym z Władimirem Putinem bez zgody prezydenta Zełenskiego ”
  • Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział dziś rano na Facebooku, że jego kraj [entrait] W nowej i długiej fazie wojny”. przygotować się na to, Kijów planuje zwiększyć moce produkcyjne sprzętu wojskowego i uzbroić milion obywateli.
  • Unia Europejska będzie Dodatkowa pomoc wojskowa o wartości 500 mln euro Josep Borrell, szef polityki zagranicznej Unii Europejskiej, powiedział, że Ukraina pomoże jej bronić przed rosyjską inwazją.
  • Według ukraińskiego ministra finansów Siergieja Marczenko Siły Zbrojne Ukrainy wydał równowartość 8,3 miliarda dolarów, czyli 245,1 miliarda hrywien, waluty kraju, od początku wojny. Kolejny finansowy wynik konfliktu, rząd był w stanie zebrać tylko 60% oczekiwanych podatków za miesiąc kwiecień. Minister powiedział, że Ukraina pilnie potrzebuje pomocy zagranicznej.
  • Rosja zawiesza dostawy energii elektrycznej do Finlandii od soboty 14 maja 2022 r.bo rzekomo „nie zapłacony”. Eskalacja napięć między Moskwą a Helsinkami, które ogłosiły chęć przyłączenia się „bez terminu” Do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) pod wpływem ofensywy rosyjskiej na Ukrainie. Intencja, na którą Moskwa spojrzała bardzo złym okiem, co już groziło odwetem Technika wojskowa. Fiński operator sieci energetycznej potwierdził, że może zrezygnować z importu energii z Rosji
  • W separatystycznym regionie Gruzji odbędzie się referendum w sprawie integracji z Rosją. Władze gruzińskiego separatystycznego regionu Osetii Południowej ogłosiły w piątek wieczorem, że 17 lipca zorganizują referendum w sprawie integracji z Rosją. ten „prezydent” Anatolij Bibiłow „Podpisałem dekret o przeprowadzeniu referendum w Republice Południowej Osetii”powiedział jego służba w komunikacie prasowym, odnosząc się do „Aspiracje historyczne” Od mieszkańców tego gruzińskiego regionu do przyłączenia się do graniczącej z Rosją.
  • W ten czwartek Rada Praw Człowieka ONZ Zdecydowaną większością głosów zgodził się wszcząć śledztwo w sprawie okrucieństw, za które obwiniane są rosyjskie siły okupacyjne. Rezolucja wzywa Międzynarodowy Komitet Narodów Zjednoczonych ds. Ukrainy do wdrożenia ” Dochodzenie „ W sprawie masowych naruszeń praw człowieka popełnionych w obwodach kijowskim, czernihowskim, charkowskim i sumskim pod koniec lutego i marca 2022 r. Odpowiedzialność odpowiedzialnych.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

READ  Kopuła grzewcza: w niedzielę spodziewane jest przekroczenie 46 stopni Celsjusza w Hiszpanii i 50 stopni Celsjusza w Maroku

raport. Naddniestrze, prorosyjska enklawa łatwopalna

rozszyfrowanie. W Kałudze w Rosji pracownicy samochodowi czują nadchodzące wiatry sankcji

krytyczny. „Słownik ukraińskiego kochanka” : Ukraiński spirytus od A do Z

pas startowy. Pierre Bühler: „Brak przepisów lepiej służy rosyjskiemu interesowi narodowemu niż nakazowi bezpieczeństwa z 1945 roku”.

utrzymanie. Alberto Fernandez: „Sankcje nie działają tylko w Rosji”

raport. Na południu Mołdawii winnica pogrążona w wojennej zawierusze na Ukrainie

Analityka. Niejasność papieża Franciszka na temat wojny na Ukrainie

Zdjęcia, obrazki. Z pułkiem Azowskim w fabryce Azovstal

Oglądaj transmisję na żywo z wczoraj pod tym linkiem.