Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

84 zmarłych w ciągu 24 godzin, mniej niż 20 000 hospitalizowanych pacjentów

Spadek usług intensywnej opieki trwa nadal, leczy się 1292 pacjentów. W środę było ich 1329.

84 osoby zmarły na Covid w czwartek, 12 maja, trzy razy mniej niż poprzedniego dnia, kiedy 87 pacjentów zmarło z powodu wirusa, jak wynika z dziennego raportu Francuskiej Organizacji Zdrowia Publicznego.

Obecnie we Francji przebywa 19 761 pacjentów (w porównaniu z 20151 w środę), z których 830 przybyło w czwartek. Na oddziałach intensywnej terapii leczono 1292 pacjentów. 24 godziny temu ich liczba wynosiła 1329. Wykryto 36 047 nowych przypadków.

O czym pamiętać z tego czwartku

liczba badań przesiewowych na najniższym poziomie Od grudnia 2020 r. W zeszłym tygodniu zliczono niespełna 1,7 miliona próbek. W ciągu miesiąca łączna liczba poleceń zapłaty spadła o 55%

Niektóre procedury obowiązujące w przypadku podróży między Francją a terytoriami zamorskimi stopniowo Od piątku rząd poinformował w czwartek. „Przymusowe powody (podróże) do lub z terytoriów zamorskich nie będą już obowiązkowe dla pasażerów, którzy nie zostali zaszczepieni, z wyjątkiem Wallis i Futuna” I „Negatywny test na Covid-19 nie będzie wymagany na pokładzie dla zaszczepionych pasażerówwe wspólnym komunikacie prasowym nawiązuje do Ministerstwa Zdrowia i Spraw Zagranicznych.

Ponad dwa miliony ludzi zmarło z powodu Covid-19 w EuropieŚwiatowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w czwartek, że długie epicentrum epidemii. Stany Zjednoczone przekroczyły granicę miliona zgonów.


Zobacz też Według Światowej Organizacji Zdrowia do końca 2021 r. pandemia COVID-19 spowodowała od 13 do 17 milionów zgonów.

READ  „Zmiażdżyli mnie karabinem maszynowym”… Przerażające zeznanie Eleny, że rosyjscy żołnierze zgwałcili