Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeden zabity, sześciu rannych w ataku na Rosję z Ukrainy, mówi rosyjski gubernator

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo Anny Felicionon i Cecila Poinchoud

Wkłady są tymczasowo wyłączone dla tej transmisji na żywo.

  • Wołodymyr Zełenski ogłosił we wtorek wieczorem, że zagrożenie ze strony Rosji ustąpiło Charków, Drugie co do wielkości miasto na Ukrainie, bombardowane od końca lutego. „Miejsca Czerkasy, Tekke, Russky-Techki, Rubizny i Perak zostały wyzwolone” Na terenie tego dużego miasta na północnym wschodzie kraju poinformował ukraiński Sztab Generalny. „W ten sposób wróg został odepchnięty od Charkowa”Ale „Zintensyfikowane łuskanie w obwodzie charkowskim”.
  • Na południowym wschodzie siły rosyjskie ponownie zbombardowały Hutę Azowstal, MariupolGdzie wciąż ukrywają się dziesiątki żołnierzy i cywilów. „Dziesiątki strajków”I ” co godzinę „Napisał na Telegramie Piotr Andryushenko, zastępca burmistrza tego nadmorskiego miasta zdobytego przez Rosjan i prawie całkowicie zniszczonego.
  • BliskoOdessaI „Wciąż trwa presja psychologiczna na mieszkańców sąsiedniego Naddniestrza” Z „Możliwa blokada terenu w związku z likwidacją mostu na Dniestrze, który ponownie został zaatakowany przez pociski”Ukraińskie przywództwo posuwało się naprzód na południu. Według Waszyngtonu prezydent Rosji Władimir Putin nie zatrzyma się na Donbasie i chce ” Rozszerzać „ konflikt aż Naddniestrzeregion Mołdawii, który dokonał secesji w 1990 roku.
  • Po stronie pomocy USA dla Ukrainy Parlament We wtorek wieczorem przyjął oszałamiającą kopertę o wartości prawie 40 miliardów dolarów, podążając za Joe Bidenem w jego niezachwianym poparciu dla tego, jak to zrobić. Tekst przegłosowany przez wybranych urzędników z obu obozów zawiera element ekonomiczny i humanitarny, ale także broń i amunicję. Teraz musi zostać poddany pod głosowanie w Senacie, pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego tygodnia, zanim prezydent USA go wyda.
  • Dla mnie KijówWe wtorek burmistrz Witalij Kliczko ogłosił, że prawie dwie trzecie z 3,5 miliona mieszkańców stolicy zostało opróżnionych z większości na początku rosyjskiej inwazji.
  • Zmarł Leonid Krawczuk, pierwszy prezydent niepodległej Ukrainy W wieku 88 lat. Był ostatnim przywódcą Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej w latach 1990-1991 i pełnił funkcję pierwszego prezydenta niepodległej Ukrainy w latach 1991-1994.
READ  Co wiemy o Kilauea, jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie, który wybuchł na Hawajach? Zachodnia Francja Wieczorna Edycja

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

Referencje – Zalecenia. Niepokoi mnie myśl, że Putin może użyć broni jądrowej. Zawsze zadaję sobie to samo pytanie: dlaczego jeszcze go nie wykorzeniono? »

chroniczny. Wojna na Ukrainie uwydatnia pogłębiającą się przepaść między „Zachodem” a „resztą planety”

pas startowy. „My, obywatele Maghrebu czy diaspory, wzywamy do natychmiastowego zakończenia wojny na Ukrainie”

Analityka. Szwedzka niezaangażowanie została wystawiona na próbę przez wojnę na Ukrainie

rozszyfrowanie. Jeśli chodzi o wojnę na Ukrainie, Francja i Niemcy wskazują na różnice między nimi a Stanami Zjednoczonymi

Zadzwoń po certyfikaty. Mariupol: Czy znałeś lub odwiedzałeś miasto przed wojną na Ukrainie? Powiedz nam

Oglądaj transmisję na żywo z wczoraj pod tym linkiem.