Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unia Europejska (UE) chce umożliwić Mińskowi przeprowadzenie planowanego „przemytu” migrantów

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen chce stworzyć „listę blokową” „operatorów wycieczek i pośredników”, sojuszników reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Artykuł napisany przez

Opublikowany

Aktualizacja

Czas na naukę: 1 minuta.

Nowe stanowisko Brukseli w sprawie kryzysu migracyjnego na Białorusi. Unia Europejska ogłosiła we wtorek 23 listopada decyzję o dopuszczeniu firm „Zwolennicy” Według Zachodu wysyłanie imigrantów do swoich granic planowane przez prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę. „Europa nie stoi w obliczu kryzysu migracyjnego, ale próba jego destabilizacji przez dyktatorski reżim nieuznawany przez UE”Szefowa Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen oskarżyła Parlament Europejski w Strasburgu.

„Strategia białoruskiego reżimu opiera się na współudziale touroperatorów i ich pośredników., Ćwiczenie Ursula von der Lein. „Ci imigranci są oszukiwani haniebnymi fałszywymi obietnicami”., oskarżyła. „Dlatego proponujemy wprowadzenie zakazu na wszystkich trasach i środkach transportu zgodnie z prawem międzynarodowym dotyczącym uprowadzenia i uprowadzenia migrantów”.

READ  Simanuskaya ujawnia swój lot z Japonii do Polski