Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraińskie Siły Powietrzne twierdzą, że zniszczyły dwa rosyjskie samoloty

Ukraińskie Siły Powietrzne twierdzą, że zniszczyły dwa rosyjskie samoloty

ONZ chce w 2024 roku zebrać dla Ukraińców 4,2 miliarda dolarów

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła w poniedziałek, że potrzebuje 4,2 miliarda dolarów w 2024 roku na pomoc humanitarną dla Ukrainy i milionów uchodźców, którzy uciekli z kraju od czasu rosyjskiej inwazji prawie dwa lata temu.

„Najnowsza fala ataków przypomina o niszczycielskich kosztach tej wojny dla ludności cywilnej, ponieważ surowa zima zwiększa pilność potrzeby ratującej życie pomocy humanitarnej”.Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdza. Według organizacji pomocy humanitarnej na Ukrainie będzie w tym roku potrzebować 14,6 mln osób, czyli 40% populacji, w tym 8,5 mln, do których trafimy priorytetowo.

Wielkość apelu o darowizny dla Ukrainy wynosi 3,1 miliarda dolarów. Na rok 2023 wyniosło to 3,9 miliarda dolarów, ale sfinansowano tylko w 64%. Dlatego też Organizacja Narodów Zjednoczonych podjęła w tym roku decyzję o dokonaniu przeglądu wstecz i skupiła się na najpilniejszych potrzebach.

„Setki tysięcy dzieci żyje w społecznościach pierwszej linii frontu, przerażonych, przerażonych i pozbawionych najprostszych rzeczy”.W oświadczeniu prasowym odniósł się do zastępcy sekretarza generalnego ds. humanitarnych Martina Griffithsa. „Ten prosty fakt powinien nas zmusić do zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby zapewnić Ukrainie więcej pomocy humanitarnej. Celem regularnie są domy, szkoły i szpitale, podobnie jak sieci wodociągowe, gazowe i elektryczne. Atakowana jest sama tkanka społeczeństwa, z konsekwencjami Niszczycielskie konsekwencje.”

Jeśli chodzi o uchodźców, pan Griffiths i Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców Filippo Grandi przedstawili swój plan pomocy na wspólnej konferencji prasowej w Biurze ONZ w Genewie, w Palais des Nations. Z Ukrainy uciekło około 6,3 miliona ludzi, głównie uchodźcy z Europy. Oczekuje się, że w ramach tego planu uda się zebrać 1,1 miliarda dolarów, aby pomóc 2,3 milionom z nich i społecznościom ich przyjmującym.

READ  Rosja i Ukraina oskarżają się wzajemnie o wysadzenie rurociągu amoniaku Togliatti-Odessa

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych tylko połowa ukraińskich dzieci-uchodźców w wieku szkolnym uczy się w krajach przyjmujących, a jedna czwarta uchodźców ma trudności z uzyskaniem opieki zdrowotnej. Tylko 40–60% z nich znalazło pracę, często poniżej swoich kwalifikacji.