Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister obrony Izraela ogłasza, że ​​intensywna faza konfliktu „wkrótce się zakończy” w południowej Strefie Gazy

Minister obrony Izraela ogłasza, że ​​intensywna faza konfliktu „wkrótce się zakończy” w południowej Strefie Gazy

Intensywna faza wojny z Hamasem „To wkrótce się skończy” Izraelski minister obrony Yoav Galant ogłosił w poniedziałek 15 stycznia, że ​​izraelskie naloty na południową Strefę Gazy są obecnie najsilniejsze. „Wyraźnie powiedzieliśmy, że intensywna faza działań potrwa około trzech miesięcy”., „Na południu to osiągniemy i wkrótce to się skończy”.– zapowiedział Minister. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Hamas twierdzi, że zginęło dwóch zakładników, podczas gdy armia izraelska nazywa to „kłamstwami”. Palestyński Ruch Islamski, który stoi za atakami terrorystycznymi z 7 października w Izraelu, opublikował nowe wideo, w którym ogłosił zabicie dwóch Izraelczyków porwanych podczas ataków i przetrzymywanych w Strefie Gazy. Na tym filmie widać młodą kobietę, która również jest zakładniczką i wydaje się być pod presją, twierdząc, że dwaj mężczyźni, z którymi była przetrzymywana, nie żyją. Armia izraelska potępiła to „Brutalne wykorzystanie niewinnych zakładników”Opisał zarzuty Hamasu jako… „On kłamie”.

W wyniku ataku w pobliżu Tel Awiwu jedna osoba nie żyje, a 17 zostało rannych. Co najmniej jedna kobieta zginęła, a 17 innych zostało rannych, w tym dwie w ciężkim stanie, w poniedziałek w wypadku Według izraelskiej policji i służb ratunkowych doszło do ataku samochodowego w Raanana na przedmieściach Tel Awiwu. Dwóch Francuzów „Wśród rannych”. Ogłosiło Ministerstwo Europy i Spraw Zagranicznych. Według szefa policji państwa żydowskiego dwóch podejrzanych Palestyńczyków w wieku 25 i 44 lat z okupowanego Zachodniego Brzegu zostało aresztowanych po kradzieży samochodu i potrąceniu pieszych.

Organizacja Narodów Zjednoczonych żąda dostępu do izraelskiego portu. Trzy agencje ONZ wezwały Izrael do umożliwienia dostępu do portu Aszdod w celu dostarczenia pomocy humanitarnej do Strefy Gazy, gdzie Palestyńczycy poważnie nie mają bezpieczeństwa żywnościowego. Dostęp do tego portu znajduje się około 40 km na północ od Strefy Gazy „Umożliwi to dostarczenie znacznie większych ilości pomocy, a następnie przewiezienie jej bezpośrednio do północnych obszarów Gazy”..

Nowe zamachy w Gazie. Hamas potępił zabójstwo ponad 60 osób w nocy z niedzieli na poniedziałek w izraelskich bombardowaniach „Intensywny” W Strefie Gazy. Ministerstwo Zdrowia ruchu palestyńskiego ogłosiło, że od początku wojny między armią izraelską a palestyńskim ruchem islamskim w Strefie Gazy zginęło 24 100 osób, z czego większość to kobiety, nastolatki i dzieci.

READ  Joe Biden przenosi nowe rozmieszczenie w Kabulu do 5000 żołnierzy