Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraińska armia spodziewa się rosyjskiego ataku „w kilku sektorach”.

Ukraińska armia spodziewa się rosyjskiego ataku „w kilku sektorach”.

80. rocznica bitwy pod Stalingradem, wspomnienie, które wykorzystał Putin

Rosja obchodzi w czwartek 80. rocznicę zwycięstwa Związku Radzieckiego w bitwie pod Stalingradem, ważnym punkcie zwrotnym w II wojnie światowej. Prezydent Rosji Władimir Putin pojedzie do Wołgogradu, po zmianie nazwy na Stalingrad, aby wziąć udział w uroczystościach – poinformował Kreml.

Bitwa pod Stalingradem (1942-1943) jest uważana za jedną z najkrwawszych bitew w historii, w której po obu stronach zginęło około dwóch milionów ludzi, zmieniając bieg konfliktu w Związku Radzieckim. Rosja nadal gloryfikuje to wydarzenie jako wydarzenie, które uratowało Europę przed nazizmem.

Zwycięstwo w tej bitwie nabiera dodatkowego symbolicznego znaczenia w miarę zbliżania się pierwszej rocznicy rozpoczęcia rosyjskiej operacji na Ukrainie 24 lutego 2022 r., gdy Moskwa intensyfikuje działania po niedawnym zajęciu miasta Solidar, położonego na wschodzie Ukrainy. . Pierwszy sukces wojsk rosyjskich od kilku miesięcy i seria niepowodzeń.

Wbrew wszelkim przeciwnościom Putin nie waha się porównać oporu przeciwko Hitlerowi do ofensywy na Ukrainie. „Zapominanie lekcji historii prowadzi do powtarzania się strasznych tragedii, czego dowodem są zbrodnie na ludności cywilnej i czystki etniczne” [et] Akcje karne zorganizowane przez neonazistów na Ukrainie »I tak odważył się w miniony piątek z okazji Międzynarodowego Dnia Ofiar Holokaustu. Nasi żołnierze dzielnie walczą z tym złem.on dodał.

Te wypowiedzi wywołały ostre reakcje. Szefowa francuskiej dyplomacji Catherine Colonna określiła ich jako „przerażający” I „wstrząsający”oraz na podstawie „Niegodna prowokacja” Dzień Pamięci o Holokauście.

READ  Na Grenlandii odkryto DNA sprzed dwóch milionów lat