Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjska dyplomacja potępia „śmieszne” wypowiedzi Emmanuela Macrona

Rosyjska dyplomacja potępia „śmieszne” wypowiedzi Emmanuela Macrona

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa na konferencji prasowej w Moskwie, 18 stycznia 2023 r. Szamil Zomatow/Reuters

Aktualizacja statusu – Dostawa ciężkiego uzbrojenia i samolotów podsyciłaby konflikt, zdaniem Kremla, dla którego „operacja wojskowa” będzie kontynuowana.

O „głupiMacron, poszukiwania w sprawie korupcji na Ukrainie, szczyt euro-ukraiński, dostawa rakiet dalekiego zasięgu, uwięziony rosyjski dziennikarz… Le Figaro zrobić inwentaryzację Wojna na Ukrainie W tę środę 1Werset Luty.

Według Moskwy „niedorzeczne” wypowiedzi Emmanuela Macrona

Rosyjska dyplomacja rządziła w tę środę”głupiAby prezydent Francji Emmanuel Macron uwierzył, że dostawy broni na Ukrainę nie stanowią eskalacji.

To absurdalneW prasie skrytykowała rzeczniczkę rosyjskiej dyplomacji Marię Zacharową. „Czy prezydent Francji jest naprawdę pewien, że dostawy ciężkiego uzbrojenia i samolotów dla kijowskiego reżimu (…) nie doprowadzą do eskalacji sytuacji?ona dodała.Nie mogę uwierzyć, że to dorosła logikaWyszedłem.

Dyplomata został przesłuchany na konferencji prasowej w sprawie wypowiedzi Emmanuela Macrona z poniedziałku 30 stycznia na temat ewentualnych dostaw myśliwców na Ukrainę. Prezydent Francji podkreślił, że każda decyzja o przekazaniu broni musi odpowiadać „Normy„Zwłaszcza, że ​​to nie”.Nie eskaluj” I „Raczej nie dotknie rosyjskiej ziemi”.Z definicji nic nie jest wykluczoneDodał, że Francja ogłosiła we wtorek, 31 stycznia, że ​​dostarczy Ukrainie 12 dział Caesar, oprócz dostarczonych już 18 dział tego typu, ale Paryż na tym etapie odmawia przekazania swoich czołgów Leclerc.

Prezydent Emmanuel Macron podczas konferencji prasowej w Hadze, Holandia, 30 stycznia 2023 r. Ludovic Marin/AFP

Izraelska broń: ostrzeżenie z Kremla

Rosja ostrzegła w środę Izrael przed możliwymi dostawami broni na Ukrainę po tym, jak premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział:Przeanalizuj pytanie„.

Jeśli chodzi o dostawy broni (na Ukrainę), kraje nie są klasyfikowane według obszaru geograficznego. Mówimy, że wszystkie kraje, które dostarczają broń, muszą zrozumieć, że rozważymy (ta broń) uzasadnione cele dla rosyjskich sił zbrojnychRzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała o możliwym przybyciu izraelskich dostaw.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu w Jerozolimie, 30 stycznia 2023 r. Basen / Reuters

Te rosyjskie wypowiedzi pojawiają się po wypowiedziach izraelskiego premiera. „Cóż, na pewno się temu przyjrzęPowiedział w środę Benjamin Netanjahu w rozmowie z amerykańskim kanałem CNN, który zapytał go, czy Izrael zamierza udzielić Ukrainie pomocy, takiej jak system obrony powietrznej Żelazna Kopuła.

Wyszukuje osobistości i działy na Ukrainie

Ukraina przeprowadziła szereg przeszukań i operacji policyjnych wymierzonych w oligarchów, departamenty i urzędników Kwestie korupcjiJest to choroba, która pustoszy kraj, a szczególnie wpływa na zaopatrzenie armii w czasie wojny.

David Arakhamia, lider partii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, poinformował w Telegramie, że operacje policyjne wymierzone były w miliardera Igora Kołomojskiego, byłego ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, a zwłaszcza w ukraińskie władze podatkowe, podczas gdy Dyrekcja Celna została zwolniona. Wyżsi urzędnicy Departamentu Obrony również przyjmowali wizyty śledczych.

Zabrano z Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy, w Kijowie, Ukraina, 23 stycznia 2023 r. – / Francja Agencja prasowa

Dostarczenie rakiet dalekiego zasięgu nie ograniczy rosyjskiej ofensywy

Nie zmieni to biegu wydarzeń.Kreml był jasny, wierząc, że ewentualna ekstradycja Rakiety dalekiego zasięgu dla Ukrainy W żaden sposób nie wpłynie to na kontynuację rosyjskiej ofensywy w tym kraju.

Poprowadzi dostawa pocisków o zasięgu do 150 kmW kierunku eskalacji napięć W kierunku wzrostu poziomu eskalacji. Widzimy to, oznacza to dla nas dodatkowy wysiłek, ale to nie zmieni biegu wydarzeń, specjalna operacja wojskowa będzie kontynuowana— powiedział dziennikarzom rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

Zobacz też Anna Colin Lebiediew:Twierdzenie, że rosyjska armia prowadzi tę wojnę z ekonomią ludzi, jest wielkim błędem Emmanuela Todta.»

Zaoczne uwięzienie rosyjskiego dziennikarza krytykującego rosyjską armię

Rosyjski dziennikarz i były deputowany Aleksandr Niewzorow został skazany na osiem lat więzienia za rzekome wyemitowanie go „fałszywe wiadomości” O działaniach armii rosyjskiej na Ukrainie.

Od pierwszych tygodni ataku na Ukrainę, który rozpoczął się 24 lutego 2022 r., Rosja wprowadziła surowe sankcje w celu stłumienia wszelkiej krytyki jej ataku i jej wojska. „Pan Nevzorov zostaje skazany na osiem lat więzienia i odbywanie kary w kolonii karnejOgłosiła to sędzia Jewgienia Nikołajewa z moskiewskiego Sądu Basmannego.

Szczyt UE-Ukraina w piątek w Kijowie, „mocny sygnał” wysłany do Moskwy

Ukraina i Unia Europejska zorganizują szczyt w Kijowie w piątek, 3 lutego, ukraiński rząd z zadowoleniem przyjmuje to.silny sygnałWysłany do Moskwy prawie rok po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji.

Ukraińscy żołnierze prowadzą samochód w Bachmut, obwód doniecki, Ukraina, 27 stycznia 2023 r. Stringer/Reuters

Szczyt ten odbywa się, mimo że armia rosyjska, prowadząca w ostatnich dniach ofensywę, twierdziła Zajęcie wsi pod BachmutemGorący punkt walk we wschodniej Ukrainie. Takie spotkanie z 27 państwami to ważny krok po kilku miesiącach od uzyskania przez Kijów statusu oficjalnego kandydata do członkostwa w UE.

Zobacz też Bruno Tertris:Wiele osób zastanawia się nad przyszłością Rosji, której brakuje talentów»

READ  Oskarżony Salman Rushdie w ataku nie przyznaje się do usiłowania zabójstwa