Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraina może wygrać wojnę, według amerykańskiego aktora Lieva Schreibera

Aktor hollywoodzki Liev Schreiber powiedział w poniedziałek w Davos, że Ukraina może wygrać wojnę z Rosją, ale będzie to długa bitwa i nie należy pozwolić, aby konflikt przerodził się w wiadomości.

„To niesamowite, jak odporni są Ukraińcy” – powiedział Reuters TV na marginesie Światowego Forum Ekonomicznego Schreiber, którego dziadek był pochodzenia ukraińskiego i polskiego.

Aktor i reżyser przemawiał po tym, jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do światowych liderów biznesu w szwajcarskim kurorcie, wzywając kraje do zaostrzenia sankcji wobec Rosji jako ostrzeżenie dla tych, którzy rozważają użycie brutalnej siły.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Fani chwalą Harry’ego Stylesa, który macha ukraińską flagą na poparcie go na gali w Nowym Jorku

Przemówienie prezydenta rozpoczęło czterodniowe spotkanie, które zgromadziło blisko 2000 czołowych liderów biznesu i gospodarki oraz ekspertów, z Ukrainą na czele.

Schreiber, który w 2005 roku wyreżyserował na Ukrainie film „Wszystko jest oświecone”, jest najbardziej znany jako bohater serialu, Ray Donovan. Powiedział, że zwycięstwo Ukraińców jest tylko „kwestią czasu”, ale konflikt powinien być nadal w wiadomościach.

Przeczytaj także: Billie Eilish, Shawn Mendes i Coldplay podpisują list Global Citizen wzywający do działania na rzecz walki z ubóstwem

„Może to potrwać przez chwilę i istnieje ryzyko, że zniknie z cyklu wiadomości… i myślę, że musimy pamiętać, że ci ludzie walczą teraz o swoje życie o wartości i zasady, o których myślę są Europejczykami i Amerykanami” – powiedział Reuters Television.

„Jeśli chodzi o to, co jest potrzebne, wsparcie, wsparcie finansowe, strategię, odbudowę – wszystko to idealnie pasuje, myślę, że Światowe Forum Ekonomiczne”.

READ  Fałszywe jury i autor więdną