Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Układ Samsung Galaxy S23 naprawdę pochodzi z przyszłości

Wyłączność, którą Samsung wynegocjował dla swoich ulepszonych procesorów Snapdragon 8 Gen 2, może wkrótce się skończyć. Dowiedzieliśmy się, że Qualcomm ma zamiar zaoferować te chipy innym producentom, być może w nieco innej formie.

Samsung Galaxy S23 Ultra, dla ilustracji // Źródło: Frandroid

Zbliża się koniec franczyzy? według Cyfrowa stacja czatuJak zapewne dobrze wiesz, Qualcomm wkrótce położy kres wzmocnionej prywatności wersji Snapdragon 8 Gen 2 z Samsungiem. Zarezerwowana na razie dla Galaxy S23, ta wersja chipa mogłaby być zatem instalowana na high-endowych modelach producentów innych niż koreański gigant, potencjalnie tracąc przy tym niewielką przewagę nad konkurentami.

W swoim poście opublikowanym w chińskiej sieci społecznościowej Weibo informator zauważa, że ​​​​Xiaomi i Oppo mogą być jednymi z pierwszych marek, innych niż Samsung, które będą mogły wyposażyć się w Snapdragon 8 Gen 2. Pionier Która z dwóch firm wygrałaby wówczas dodatkowy argument przeciwko Galaxy S23.

Identyczny układ… ale inny

Będziesz musiał zagłębić się w specyfikacje techniczne Snapdragon 8 Gen 2, aby zlokalizować kilka różnic, które Qualcomm opublikował w tej ulepszonej wersji chipa – również wytrawionej w 4 nm przez TSMC. Ostatni, czyli jak dotąd” Snapdragon 8 Gen 2 dla urządzenia Galaxy ”, przy wyższych częstotliwościach roboczych, ze średnią 3,36 GHz na poziomie procesora, zamiast 3,2 GHz w klasycznej wersji.PrzetaktowywanieWażne dla układu mobilnego, który również korzysta z pewnych wyjątkowych zalet na poziomie GPU… chociaż Qualcomm jak dotąd odmówił podania szczegółów modyfikacji dokonanych w tym obszarze.

Jak wskazano 9to5GoogleJest to wariant améliorée du Snapdragon 8 Gen 2, który jest dostępny dla smartfonów que ceux de Samsung, il à parier que Qualcomm en profite pour y apporter quelques remaniements supplémentaires afin de la commercialiser sous l’label „Snapdragon 8+ Gen2Pomysł polegałby wtedy na wznowieniu planu startu zatwierdzonego w zeszłym roku z kopiąodświeżaWysokiej klasy Snapdragon został wprowadzony w połowie roku, mając nadzieję, że nada nowy impuls rynkowi. W końcu Samsung Galaxy S23 był tylko 6 miesięcy do przodu…

READ  Ten pojazd zostanie dostarczony jako zestaw, podobnie jak mebel z Ikei

Aby nas śledzić, zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz czytać nasze artykuły i profile oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.