Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tysiące ludzi podpisało petycję z żądaniem, aby Jeff Bezos nie został odesłany z lotu kosmicznego

Założyciel Amazona, Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, poleci w kosmos w przyszłym miesiącu na rakiecie swojej firmy Blue Origin. Powrót w kosmos zajmie tylko 11 minut. Ale dziesiątki tysięcy ludzi wolałoby, żeby nigdy nie wrócił na Ziemię.

Ponad 54 000 osób podpisało petycję przeciwko powrotowi Jeffa Bezosa na Ziemię. On i jego brat Mark wyruszą w kosmos 20 lipca na pokładzie rakiety New Shepard. Trzecia osoba – wciąż nieznana – wygrała Aukcja o wartości 23 mln USD będzie im towarzyszyć.

Ale odkąd Bezos ogłosił swoją podróż na początku tego miesiąca, kilka petycji przeciwko jego powrocie na naszą planetę zebrało liczne podpisy. W chwili pisania tego tekstu zapisało się ponad 36 280 osób Najważniejsza prośbaNie pozwól, aby Jeff Bezos wrócił na Ziemię.

„Miliarderzy nie powinni być… ani na Ziemi, ani w kosmosie. Ale jeśli wybiorą to drugie, to powinni tam zostać” – czytamy w opisie.

Kolejna petycja„Nie pozwalając Jeffowi Bezosowi wrócić na Ziemię” zebrało już ponad 19 750 podpisów. Jose Ortiz, który zainicjował petycję, opisał Bezosa jako „złego władcę nastawionego na dominację nad światem”. Kontynuuje: „Los ludzkości jest w twoich rękach”.

podróż kosmiczna

„Od piątego roku życia marzyłem o podróżach kosmicznych” – napisał Bezos na Instagramie na początku tego miesiąca. Opublikował również film: „20 lipca będę w tę podróż z moim bratem. Najwspanialsza przygoda z moim najlepszym przyjacielem”.

Dzięki New Shepard, składającemu się z wyrzutni wielokrotnego użytku i kapsuły kosmicznej, Blue Origin chce regularnie wysyłać na krótki czas sześciu pasażerów na wysokość 100 kilometrów. Przed powrotem na Ziemię kosmiczni turyści będą mogli spędzić kilka minut w stanie nieważkości, z dużymi oknami oferującymi zapierający dech w piersiach widok na naszą planetę.

READ  Badanie wykazało, że ibuprofen nie pogarsza infekcji Covid-19

Nie jest wymagany pilot, start i lądowanie są w pełni zautomatyzowane i zdalnie sterowane z bazy kosmicznej Blue Origin.

Jeff Bezos założył swoją firmę kosmiczną w 2000 roku. W wywiadzie przeprowadzonym w 2018 roku uważa to za swój „najważniejszy biznes”. Ustąpi ze stanowiska CEO Amazon 5 lipca. „Jako prezes zarządu będę nadal angażować się w ważne inicjatywy Amazon, ale będę miał również czas i energię, aby skupić się na pierwszym dniu, Funduszu Ziemi Bezos, Blue Origin, The Washington Post i innych moich zainteresowaniach, ” powiedział w lutym.

Przeczytaj także: