Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tysiące galaktyk są przyciągane do jednego punktu we wszechświecie!

Tysiące galaktyk są przyciągane do jednego punktu we wszechświecie!

Amanda Zuza Brazylijski meteoryt 7 minut
galaktyka
Czy los tysięcy galaktyk może być losem Wielkiego Atraktora? To właśnie odkryjemy.

Za każdym razem, gdy wyobrażamy sobie wszechświat, To ciemna przestrzeń i nieokreślony cel, który przychodzi na myśl. Ale jeśli wszystko, co się rusza, zmierza dokądś, jak możemy sobie wyobrazić, dokąd zmierzają tysiące galaktyk, w tym Droga Mleczna? Astronomowie zwracają na to uwagę od dziesięcioleci Układ Słoneczny porusza się po wszechświecie z prędkością około 600 kilometrów na sekundę. Ale teraz niezwykłe jest to, że ta podróż wydaje się z góry ustalonym celem.

W latach 70. siła zwana Wielkim Atraktorem wciąż była identyfikowana jako miejsce docelowe Ekspedycji Galaktycznej.

Według kosmologa Paula Suttera, profesora astrofizyki naUniwersytet Stony’ego Brooksa z Nowego Yorku, Galaktyka zmierza w kierunku czegoś, czego nie możemy jednoznacznie zidentyfikować, Centralnym punktem tego ruchu jest Wielki atraktor Produkt miliardów lat kosmicznej ewolucji.

Jednak według astronomów zaangażowanych w to kompleksowe badanie jest bardzo prawdopodobne, że nasza galaktyka nie dotrze do celu wyznaczonego przez Wielkiego Atraktora, pomimo niesamowitej prędkości, z jaką się porusza. ale dlaczego ? Według Suttera, Nigdy nie osiągniemy naszego celu, ponieważ przyspieszająca siła ciemnej energii zniszczy wszechświat za kilka miliardów lat.

Czy istnieje koniec wszechświata?

Czym może być ciemna energia? NASA ? Jest to tajemnicza siła, która przenika wszechświat i przyspiesza ekspansję wszechświata. Ale nawet jeśli jest bardzo złożony, odpowiada w tłumaczeniu za zwiększająca się odległość galaktyk od siebie, Z tendencją do całkowitego zniszczenia w ciągu miliardów lat struktury wszechświata, jaki znamy dzisiaj.

galaktyka
Czy nasza galaktyka zniknie za tysiące lub miliony lat?

Carlos Augusto Molina, kolumbijski astrofizyk pracujący w Planetarium w Bogocie, powiedział LOS ANGELES: BBC Mundo : „W eksploracji wszechświata bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak jest on zorganizowany, dlaczego składa się ze struktur o określonych rozmiarach, Znajomość poszczególnych struktur i ich rozmiarów jest w tym względzie bardzo pomocna.”

READ  Wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu do twarzy

Wiemy, że eksploracja kosmosu poczyniła ogromne postępy i dokonuje się coraz bardziej imponujących odkryć. Jest to w dużej mierze zasługą teleskopu Hubble’a.

W latach siedemdziesiątych zaczęliśmy badać ruch naszego Układu Słonecznego i naszej galaktyki i porównywać go z ruchem innych sąsiednich galaktyk, i wydawało się, że wszystko idzie w tym samym kierunku, co ekspansja wszechświata.

Przyjęto wiele założeń W kierunku tych tysięcy galaktyk, Jaka siła pchnęła ich w określonym kierunku? Cóż, dla wielu naukowców może to być związane z błędami w obserwacjach lub innymi czynnikami, które doprowadziły do ​​błędnej interpretacji uzyskanych informacji, ale wraz z rozwojem technologii, Około 1986 roku naukowo udowodniono, że najbliższe galaktyki, w tym nasza własna, poruszają się we wspólnym kierunku.

Wielki atraktor

Teraz, jeśli nauka udowodni, że istnieje cel, Jaka jest siła przyciągania tego punktu? Molina zauważył również, że dzięki tym nowym instrumentom astronomowie nie mogą po prostu tego rozgryźć Że zmierzamy w kierunku stężenia substancji, ale także szybkości, z jaką to robimy. Innymi słowy, byli w stanie określić z całą pewnością, co się dzieje.

galaktyka
Dowiedz się o sile znanej jako Wielki Atraktor Tysięcy Galaktyk.

W rzeczywistości nadal nie można dokładnie powiedzieć, ale jedna z głównych teorii wysuniętych przez naukowców prowadzi do przekonania, że Wielki Atraktor to duża struktura ciemnej materii znajdująca się w supergromadzie galaktyk znanej jako Laniakea, Która ma zdolność przyciągania galaktyk w promieniu około 300 milionów lat świetlnych.

Ciemna materia jest jednym z wielu tajemniczych składników wszechświata, który choć nie jest obserwowalny, Istnieje intuicyjnie z powodu wpływu, jaki grawitacja wywiera na rzeczy we wszechświecie. Ta duża koncentracja materii, która przyciąga galaktyki, Tworzy siłę zwaną Wielkim Atraktorem, znajdującą się około 200 milionów lat świetlnych od Ziemi.

READ  Kosmos: czy kosmiczne śmieci naprawdę mogą spaść na nasze głowy?

Ta oczywista, choć intuicyjna megastruktura pozostaje wielką tajemnicą wszechświata, Co skłania Suttera do dalszego zainteresowania się wielkim atraktorem.

Jednym z powodów, dla których Sutter zdecydował się poświęcić badaniu Wielkiego Atraktora, był fakt, że ta nadbudowa Pozostaje tajemnicą pomimo postępów w obserwacjach astronomicznych. Ale on już wie, że chęć dowiedzenia się o nim więcej ma ogromne wady: o ile wiemy, Wielki Atraktor znajduje się po drugiej stronie naszej galaktyki.

Według Suttera, kiedy próbują coś powiedzieć, jest dużo hałasu, Ponieważ pomiędzy nimi napotykają wiele gwiazd, planet i mgławic, Co nie pozwala na pełniejszą analizę tej siły, która nas przyciąga.