Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Türkiye wzywa ambasadora Niemiec po kontrowersyjnym geście Demirala

Türkiye wzywa ambasadora Niemiec po kontrowersyjnym geście Demirala

Po kontrowersjach, jakie wywołały kontrowersyjny gest Turczynki Meriha Demirala gloryfikujący nacjonalistów, Turcja ogłosiła wezwanie ambasadora Niemiec w Ankarze w proteście przeciwko wypowiedziom niemieckiego ministra po wszczęciu śledztwa przez Europejski Związek Piłki Nożnej .

Turcja wezwała w środę ambasadora Niemiec w Ankarze, aby zaprotestować przeciwko oświadczeniom niemieckiego ministra po tym, jak Europejski Związek Piłki Nożnej wszczął śledztwo w sprawie kontrowersyjnego gestu tureckiego obrońcy Meriha Demirala podczas meczu mistrzostw Euro 2024, poinformowało AFP tureckie źródło dyplomatyczne.

Źródło, które prosiło o zachowanie anonimowości, powiedziało: „W tej sprawie ambasador Niemiec w Ankarze został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych”. Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA) ogłosił w środę, że wszczął dochodzenie w sprawie „prawdopodobnie niewłaściwego zachowania” Meriha Demirala, który po strzeleniu gola w ósmej minucie dał sygnał do ataku Szarym Wilkom, tureckiej skrajnie prawicowej grupie w Mistrzostwach Europy. -Wtorkowy finał 2024 z Austrią (2-1), podczas którego strzelił dwa gole.

„Na naszych stadionach nie ma miejsca na turecki symbol skrajnej prawicy”.

Niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Weiser powiedziała: „Wykorzystywanie europejskiej piłki nożnej jako platformy do rasizmu jest całkowicie niedopuszczalne i czekamy, aż UEFA zbada sprawę i rozważy nałożenie sankcji”, podkreślając, że „nie ma miejsca na symbol tureckich prawicowych ekstremistów” w naszym kraju.” . Stadiony.”

Jednak w środę kilku tureckich ministrów wyraziło swoje wsparcie dla zawodnika, który bronił swojego gestu po wtorkowym meczu, mówiąc, że jest „bardzo szczęśliwy” z powodu tej uroczystości i wzbudził „dumę z bycia Turkiem”.

Najważniejsze artykuły

READ  Tour de France: Remco Evenepoel nie będzie w tym roku