Turin Masters – Andrei Rublev awansował do półfinału po pokonaniu Stefanosa Tsitsipasa

Andriej Rublow znowu zachwyca na finałach ATP w Turynie. Po wyeliminowaniu Daniiła Miedwiediewa po wyjątkowo zaciętym pojedynku Rosjanin tym razem pokonał Greka Stefanosa Tsitsipasa (3-6, 6-3, 6-2). Tym samym Rublow zapewnił sobie awans do półfinału rozgrywek, w którym w sobotę zmierzy się z Casperem Ruddem.

Finały ATP

Tsitsipas upadł, Rublow się obudził: dwustronne podsumowanie meczu

6 godzin temu

Nigdy nie jest łatwo zmierzyć się z zawodnikiem, który wygrał najwięcej meczów na torze sezonu. Tym bardziej, gdy nazywasz się Andriej Rublow i nieustannie walczysz o to, by znaleźć się w ostatnich czterech największych turniejach. Jednak tym razem Rosjanin wiedział, jak mieć ostatnie słowo, aby wygrać z poważnym przeciwnikiem, po prostu fantastycznie niedawno.

Początkowo Rublow wykazywał pewne oznaki gorączki w pierwszym secie. Podczas gdy Tsitsipas ograniczał zamknięcia przeciwko niemu, Rosjanin w końcu zaoferował pierwszego seta w przerwie, z której mimo to miał wiele okazji do wyjścia. Pomimo lekkiego odbicia od Rublowa po jego serwisie przy kolejnych podaniach, Tsitsipas wyglądał na zbyt silnego, by pozwolić grupie się wymknąć.

Tsitsipas wzdrygnął się

W drugiej rundzie Rublow przegapił najgorsze. Nieudolnie poradził sobie ze swoją pierwszą grą na służbie, w końcu uszło mu to na sucho. Następnie obaj gracze rozegrali dobry pojedynek na serwerze, zanim Tsitsipas przegrał 4-3 w bardzo słabym meczu serwisowym. Rublow, który był bardziej pewny swojej pierwszej piłki, wykorzystał okazję, by zremisować ze znacznie bardziej przytłaczającą tożsamością niż w pierwszym secie.

Równie skuteczny, jak w rundzie finałowej, Rublow wyglądał na silniejszego niż kiedykolwiek. Bardziej skuteczny przeciwko niemu, jak również na linii podstawowej, Rosjanin był coraz bardziej agresywny, aby utrzymać Tsitsipasa w niebezpieczeństwie. Najpierw przełamanie 1:1, potem 4:2 i Rublow przypieczętował zwycięstwo, głównie dzięki 93% zdobytych punktów z pierwszych piłek. Sukces, który pozwolił mu zapewnić sobie bilet do sobotniego półfinału ATP Finals z Casperem Ruddem, a także zyskać trochę pewności siebie, którą stracił tak wiele podczas poprzednich ważnych spotkań w swojej młodej karierze.

READ  Paris ogłasza czas nieobecności Mbappe, co jest bardzo złą wiadomością dla Paris Saint-Germain - Bayern Monachium

Finały ATP

„Chcę, aby moi przeciwnicy zwątpili”: jak Tsitsipas próbuje odkryć siebie na nowo