Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzy osoby zginęły przed Białym Domem

Policja potwierdziła w piątek 5 sierpnia, że ​​trzy osoby zginęły, a jedna została poważnie ranna w uderzeniu pioruna przed Białym Domem w Waszyngtonie (USA). „Dwie osoby zostały uznane za zmarłe po uderzeniu pioruna na placu Lafayette”noc przed.

Władze powiedziały, że byli parą z wiejskiego Wisconsin, 76-letni James Mueller i 75-letnia Donna Mueller. Ich siostrzenica powiedziała lokalnemu Milwaukee Journal Sentinel, że są w podróży do stolicy USA, aby świętować 56. rocznicę ślubu. Potwierdzono również śmierć trzeciej ofiary, 29-letniego mężczyzny. Czwarta osoba przebywała w piątek rano „w stanie krytycznym”Według policji.

Rzeczniczka Białego Domu Karen Jean-Pierre złożyła kondolencje rodzinom osób, które zginęły w piątkowym oświadczeniu i złożyła kondolencje. „Jego modlitwa za tych, którzy się starają”[aient] z powrotem do ich życia”..

W czwartek piorun uderzył w park publiczny przylegający do rezydencji prezydenta USA na kilka minut przed 19:00 (czasu lokalnego). Zdjęcia opublikowane przez strażaków ukazywały dziesiątki pojazdów ratowniczych na zadrzewionym placu, gdy burza wciąż nawiedzała Waszyngton.

Dane amerykańskich organów ds. zdrowia wskazują, że prawdopodobieństwo trafienia piorunem wynosi od miliona do miliona. „Gdy pojawi się piorun, powinieneś schronić się w bezpiecznym miejscu. Drzewa oczywiście nie są bezpiecznymi miejscami”rzecznik strażaka w Waszyngtonie Vito Maggiolo został zakwestionowany przez lokalne media.

READ  Ekwador ogłasza „stan wyjątkowy” w swoich więzieniach