Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzej oskarżeni zostali skazani za morderstwo

zabić George FloydTen dramat wywołał antyrasistowskie demonstracje latem 2020 roku. W tę środę ława przysięgłych wydała werdykt w procesie trzech osób.
Amerykanie Biali byli sądzeni za morderstwo
Ahmed Arbery, młody Afroamerykanin gonił za nim, gdy wyglądało na to, że biegli w ich sąsiedztwie.

Sprawca, Travis McMichael, lat 35, który występował w obronie własnej, został skazany za morderstwo. Podobnie jego ojciec, 65-letni Gregory McMichael, który uzbrojony w pistolet krzyknął „Ty pieprzony czarnuchu” obok ciała Ahmeda Arbery’ego, oraz William Bryan, 52-letni sąsiad, który szedł za nimi swoim pickupem, pomagając wcisnąć zakłopotanego Ahmeda między dwa pojazdy. Trzej mężczyźni zostali również skazani za fałszywe aresztowania. Dwunastu przysięgłych, w tym jeden czarnoskóry, obradowało ponad jedenaście godzin, aby wydać jednomyślny werdykt. Demonstranci powitali ogłoszenie przed salą sądową, gdzie członek rodziny krzyczał z radości na sali.

prześladowany, ponieważ „był czarny”

Trzej mężczyźni twierdzili, że próbowali dokonać aresztowania obywatela – zgodnie z prawem od czasu przywrócenia do pracy – ponieważ podejrzewali, że Ahmaud Arbery jest właścicielem kilku włamań w okolicy. Ale prokurator Linda Donekowski podważyła ich obronę, twierdząc, że ofiara „nie popełniła przestępstwa”. Wszedł do budowanego domu, ale nie był on zamknięty i niczego nie ukradł, jak wynika z nagrań z monitoringu. Według prokuratora, trzej mężczyźni ścigali Ahmauda Arbery uzbrojonych przez ponad pięć minut z powodu „stronniczości”, ponieważ „był czarny i biegał po ulicy”.

Reguła trzech mężczyzn zostanie wprowadzona później. w GruzjaMinimalną karą za morderstwo jest dożywocie, a maksymalną karą śmierć, ale prokuratura o to nie domagała się. Z drugiej strony sędzia będzie mógł decydować o możliwości zwolnienia warunkowego po trzydziestu latach.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do zatrzymania trzeciej dawki, a Stany Zjednoczone odrzucają to wezwanie