Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej jedenastu zabitych i prawie pięćdziesięciu zaginionych w wyniku wypadku w kopalni węgla

Kolejna katastrofa w kopalniach Rosji. Co najmniej 11 osób zginęło, a 46 zaginęło po wypadku w kopalni węgla na Syberii w czwartek 25 listopada. Przyczyny nie były od razu znane.

Władze poinformowały, że około godziny 8:35 czasu lokalnego (12:35 czasu KST) otrzymały powiadomienie o obecności dymu w kopalni Listviaginnaya, położonej w miejscowości Gramutina, w syberyjskim regionie Kemerowo, gdzie jest dużo węgiel. Kopalnie są zlokalizowane. Według służb prasowych miejscowego gubernatora Siergieja Cewilewa w chwili wypadku w kopalni znajdowało się 285 osób.

Lokalizacja zaginionego nie została ustalona

„brak połączenia” Istnienie zaginionych nieletnich zostało udowodnione, dodaje to samo źródło. ich lokalizacja „Obecnie nieznany”, zidentyfikował lokalny urzędnik ministerstwa, Alexeï Choulguine, powołując się na agencję prasową TASS.

„Trwają akcje ratunkowe w kopalni Listviajnaïa. Na powierzchnię wydobyto łącznie 237 osób”Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało w Telegramie. Czterdzieści trzy osoby trafiły do ​​szpitala, z których cztery były w ciężkim stanie.

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził swoje stanowisko Serdeczne kondolencje dla rodzin zmarłych nieletnich, powiedział jego rzecznik Dmitrij Pieskow, dodając, że ma taką nadzieję „Ludzi można uratować pod ziemią”.

Do wypadku w kopalni Listwiaginnaja doszło już w październiku 2004 r., kiedy w wyniku wybuchu metanu zginęło 13 osób. Według rosyjskich mediów w 1981 roku, w czasach sowieckich, w wyniku eksplozji zginęło również pięć osób.

niebezpieczeństwo wybuchu

Jak wynika z oświadczenia władz lokalnych, na miejscu przebywa 19 wyspecjalizowanych ekip ratowniczych z ministerstwa, które starają się dotrzeć do najdalszej sztolni w kopalni, gdzie mogą znajdować się osoby zaginione. Działania ratownicze utrudniało jednak ryzyko wybuchu.

Ze swojej strony miejscowa komisja śledcza postanowiła przeprowadzić śledztwo Naruszenie norm bezpieczeństwa Został uruchomiony. Kopalnia jest własnością SDS-Ugol, jednego z największych producentów węgla w Rosji.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Rosja i mit szczęśliwej zmiany klimatu

Wypadki w kopalniach w Rosji, podobnie jak w innych krajach byłego Związku Radzieckiego, są często związane z niedbałym egzekwowaniem norm bezpieczeństwa, złym zarządzaniem lub zniszczonym sprzętem z czasów sowieckich.

READ  Przemoc w Tirze, gdy przejeżdżał francuski konwój wojskowy

W maju 2010 r. w kopalni Raspadskaja, również w regionie Kemerowo, w najbardziej śmiertelnym wypadku w ostatnich latach zginęło 91 osób, a ponad sto zostało rannych.

Niedawno, w październiku 2019 r., w wyniku nielegalnego zawalenia się tamy w kopalni złota na Syberii zginęło 17 osób. W tym samym miesiącu trzy osoby zginęły w wypadku w kopalni należącej do Norilsk Nickel Group, największego na świecie producenta niklu i palladu, w Arktyce. W sierpniu 2017 r. ośmiu górników zaginęło po zalaniu kopalni diamentów obsługiwanej przez rosyjską grupę Alrosa na Syberii. Alrosa, największy na świecie producent diamentów, ogłosił, że zrezygnował z poszukiwań po trzech tygodniach niesienia pomocy.

Świat z AFP