Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trwająca walka o kontrolę nad lotniskiem wojskowym w Gostomel pod Kijowem…

12:42: Valerie Pecresse prosi Parlament o „natychmiastowe” zwołanie

„Wojna wróciła do serca kontynentu europejskiego. Minęło prawie 25 lat, odkąd poznaliśmy tę sytuację” – ubolewał na konferencji prasowej kandydat na prezydenta LR. – Wzywam do niezwłocznego zwołania Zgromadzenia Narodowego i Senatu w celu przedyskutowania tej sytuacji we wdrażaniu konstytucji – dodała w zgodzie z przeciwnikami, którzy prawie wszyscy złożyli podobne żądania w czwartek rano w parlamencie.

Oskarżając Władimira Putina o „pogwałcenie najbardziej podstawowych zasad prawa międzynarodowego”, Valery Pecres potępił „inwazję”, której „brutalność” rażąco rzuciła światło na osobowość, reżim i niestabilność Władimira Putina. Operacje, które prowadzi „w Europie i Afryce. Potwierdziła swoją „pełną solidarność z narodem ukraińskim” i zażądała „zrobienia wszystkiego, co w jej mocy, aby oszczędzić ludność cywilną” i wezwała do „natychmiastowej reakcji”.

„Mam nadzieję, że kraje europejskie i Unia Europejska, we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i innymi członkami społeczności międzynarodowej, jak najszybciej uzgodnią najsurowsze sankcje, skierowane bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za tę wojnę, ” powiedziała.

READ  Były żołnierz, który zabił bin Ladena, wyraża złość na sytuację w Afganistanie