Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zełenski chce globalnej koalicji antyputinowskiej

Po ogłoszeniu stanu wojennego w odpowiedzi na atak kierowany przez Rosję ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski wezwał świat do utworzenia „koalicji antyputinowskiej”.

W czwartek 24 lutego prezydent Ukrainy wezwał swoich obywateli, aby nie wpadali w panikę z powodu rosyjskiego ataku na ich kraj, a także zapowiedział wprowadzenie stanu wojennego.

Nie panikuj, jesteśmy gotowi na wszystko, pokonamy toW poście na Facebooku Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosja przeprowadziła strajki przeciwko infrastrukturze wojskowej i straży granicznej. Wkrótce zawyły syreny przeciw bombardowaniu stolicy Ukrainy, Kijowa.

Trwająca rosyjska operacja w kilku ukraińskich miastach ma na celu „Zniszczenie państwa ukraińskiego, zajęcie jego terytorium siłą i nałożenie okupacji”, oszacowano w czwartek w komunikacie prasowym ukraińskiego MSZ. Kijów wezwał także społeczność międzynarodową do „działaj natychmiastI jak najszybciej nałożyć na Rosję nowe sankcje. „Tylko silne i zjednoczone środki mogą powstrzymać agresję Władimira Putina na UkrainęDodaj ten tekst.

Zobacz też – Ukraina: Eksplozje wstrząsają wschodem kraju po ogłoszeniu przez Rosję „operacji wojskowych”

Rosyjskie wojsko powiedziało w czwartek celu z „broń o wysokiej precyzji” Obiekty wojskowe na Ukrainiekilka godzin po tym, jak Władimir Putin ogłosił ofensywę wojskową w obronie separatystów na wschodzie kraju, oraz „Rozbrojenie i rozbrojenieJej prozachodni sąsiad. „Podjąłem decyzję specjalną operacją wojskową’, powiedział, odprężając się, w zaskakującym oświadczeniu w telewizji na krótko przed 03:00 GMT, ponawiając swoje bezpodstawne oskarżenia.LudobójstwoZorganizowana przez Ukrainę na wschodzie kraju, polemizująca z ogłoszonym z dnia na dzień wezwaniem separatystów o pomoc i agresywną polityką NATO wobec Rosji, której Ukraina będzie instrumentem.

Świat musi zostać stworzonyKoalicja antyputinowska” o „Rosja wymusza pokójWtedy powiedział. „Budujemy koalicję antyputinowskąStwierdził to Wołodymyr Zełenski po prywatnych rozmowach z przywódcami amerykańskimi, brytyjskimi i niemieckimi.Świat musi zmusić Rosję do pokoju„, on dodał.

READ  Wołodymyr Zełenski podnosi widmo Czarnobyla po nalotach na elektrownię atomową w Zaporożu

Zobacz też – Ukraina: W centrum Kijowa zabrzmiały syreny przeciwlotnicze