Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Transmisja na żywo – Wojna na Ukrainie: Rosyjscy ochotnicy walczący o Kijów zaatakowali wioskę w Rosji

Rosyjscy ochotnicy walczący za Ukrainę ogłosili we wtorek rano, że zaatakowali rosyjską wioskę.
Według gubernatorów obwodów we wtorek rano drony zaatakowały dwa składy paliwa w Orle i Kostowie, dwóch rosyjskich miastach położonych 160 kilometrów od granicy z Ukrainą i 450 kilometrów na wschód od Moskwy.
Śledź najświeższe informacje na temat konfliktu.

Śledź pełny zasięg

Ukraina: Dwa lata wojny

Trwający atak w Rosji

Rząd obwodu kurskiego potwierdza atak Ukrainy w regionie, ale zaprzecza „jakiejkolwiek penetracji” przez napastników, podaje Agence France-Presse, która wcześniej informowała, że ​​rosyjscy ochotnicy walczący za Ukrainę powiedzieli, że zaatakowali rosyjską wioskę. Jednostka zwana Rosyjskim Korpusem Wolności oznajmiła w Telegramie: „Przekroczyliśmy granicę”, a później twierdziła, że ​​zniszczyła pojazd opancerzony we wsi Tyukino.

Bombarduj LCI

Wstrzymać się od głosu, głosować przeciw czy za? W LFI kwestia ta zostanie rozstrzygnięta dziś rano. Koordynator partii Manuel Bombard zwraca uwagę, że rozważane są tylko dwie pierwsze opcje. „Od chwili pojawienia się tych czerwonych linii (przystąpienie Ukrainy do UE i NATO, przyp. red.) nie widzę sposobu, w jaki moglibyśmy dziś po południu głosować przychylnie nad tym porozumieniem. Osobiście będę bronił poglądu, któremu powinniśmy się sprzeciwić” . Mam jednak nadzieję, że dzisiejsze poranne spotkanie naszej grupy ustali nasze stanowisko” – ogłosił w LCI.

Lavallette na TF1

„Będziemy się wstrzymać od głosu” – zgadza się Laure Lavallette w TF1. „W tym tekście są zapisy, które nam nie odpowiadają” – przypomina republikański poseł, mówiąc o przystąpieniu Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO. Upiera się, że „wsparcie dla Ukrainy jest tak, a wojna z Rosją nie”. Mówiąc o Emmanuelu Macronie, dodała: „Właśnie dlatego, że aspirujemy do rządzenia Francją, nie możemy nic zrobić. Nie możemy być Machiavellim w piaskownicy i nie możemy być poszukiwaczami przygód. Wojna. „

READ  Rosja grozi, że przestanie sprzedawać wzbogacony uran do Stanów Zjednoczonych

RN wstrzyma się od udziału w posiedzeniu

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Jordan Bardella ogłosił we wtorek, że „Zjednoczenie Narodowe wstrzyma się od głosu” w sprawie symbolicznego głosowania dotyczącego strategii Francji na Ukrainie, które odbędzie się po południu w Zgromadzeniu Narodowym. Aby uzasadnić tę decyzję, szef listy Europejczyków Frontu Narodowego wyjaśnił France 2, że strategia ta obejmuje „czerwone linie”, zwłaszcza przystąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO.

Atak dronów w Rosji

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło we wtorek, że Rosja stała się celem fali ukraińskich ataków dronów. Według Agence France-Presse jest to najwięcej od rozpoczęcia wojny dwa lata temu. Szczególnie dotknięte zostały regiony Biełgorod i Kursk graniczące z Ukrainą. Według gubernatorów regionów w wyniku ataków spalono rafinerię i składy ropy.

Atak na dwie składy paliw w Rosji

We wtorek rano drony zaatakowały dwa składy paliwa w Orle i Kostowie, dwóch rosyjskich miastach położonych 160 kilometrów od granicy z Ukrainą i 450 kilometrów na wschód od Moskwy, ogłosili gubernatorzy obwodów. Według gubernatorów oba ataki doprowadziły do ​​pożaru.

Gubernator obwodu Niżnego Nowogrodu Gleb Nikitin poinformował, że kompleks paliwowo-energetyczny w strefie przemysłowej Kustovo został zaatakowany przez drony.

Wcześniej gubernator obwodu orelskiego Andriej Kłyczkow poinformował, że „w Orlu rozbił się dron. Zaatakowano kompleks paliwowo-energetyczny”. Pan Klychkov napisał także na swoim koncie w Telegramie: „Na miejscu pracują służby specjalne, aby opanować pożar. Nie było ofiar”. Według urzędnika służb ratunkowych, cytowanego przez RIA Novosti, zapalił się zbiornik zawierający produkty naftowe. Lokalne media podają, że do ataku doszło około godziny 3 w nocy (1 w nocy we Francji).

Po niepowodzeniach, jakie jego armia poniosła w obliczu sił rosyjskich, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził w poniedziałek optymizm, mówiąc, że… „Rosyjski atak wstrzymany” I taka była sytuacja „Dużo lepiej” Na czole. W wywiadzie dla francuskiej telewizji BFMTV I codziennie światPowiedział: „Mogę przekazać najświeższe informacje: sytuacja jest znacznie lepsza niż przez ostatnie trzy miesiące”..

Rosyjski postęp „Dzisiaj na wschodzie kraju trwało to nadal, na nasze rozkazy i naszych żołnierzy, zatrzymali to.”Jak stwierdził, zgodnie z francuskim tłumaczeniem jego oświadczeń. Wasze dzieci nie umrą na UkrainiePonadto ukraiński prezydent kontynuował, podkreślając, że wysyłanie obcych sił nie jest obecnie konieczne.

26 lutego prezydent Francji Emmanuel Macron podkreślił, że nie powinno w przyszłości dochodzić do wysyłania wojsk na Ukrainę. „jest wykluczony”Co wywołało intensywne międzynarodowe kontrowersje. „Dopóki Ukraina będzie się bronić, armia francuska może pozostać na terytorium Francji”.Potwierdził to Zełenski.

„Ale jeśli Putin może zaatakować inny kraj NATO, w porządku Są to kraje NATO Kto będzie decydował o tym, jak i w jakiej ilości wysłać swoją armię, czy nie?, on dodał. Emmanuela Macrona „Chce tylko (…), żeby Ukraina nie została sama”., „Chciał, aby wokół Ukrainy powstała jakaś unia i nie widzę w tym żadnego zagrożenia”.Potwierdził to także szef ukraińskiego państwa.

Zażądał jednak przesłania „Zespół techniczny” Do „koprodukcja” Francuskie działa Caesar czy niemieckie czołgi Leopard „ćwiczenie”. „Ponad 1000 kilometrów” W nawiązaniu do misji zapowiedział także budowę lub budowę linii obronnych na froncie Ukrainy „bardzo skomplikowane”.

W swoim codziennym przemówieniu wideo w poniedziałkowy wieczór Zełenski tym razem wspomniał o tej liczbie „2000 kilometrów prac nad wzmocnieniem istniejących fortyfikacji i stworzeniem nowych”.

  • Przeczytaj także

    „Wasze dzieci nie umrą na Ukrainie” – potwierdza Francuz Wołodymyr Zełenski

Jednak losy wojny na Ukrainie mogą w nadchodzących miesiącach zależeć od wyniku wyborów prezydenckich w USA na początku listopada.

READ  Terror w nadmorskim kurorcie: uzbrojony w karabin maszynowy wielokrotnie strzela do przechodniów

Premier Węgier Viktor Orban po powrocie do kraju po wizycie w Stanach Zjednoczonych, podczas której spotkał się z Donaldem Trumpem, potwierdził, że były prezydent i potencjalny kandydat Partii Republikańskiej poinformował go, że „Nie dałbym ani centa” Na Ukrainę, jeśli wróci do Białego Domu.

„Ma bardzo jasną wizję, trudno się z nią nie zgodzić. Mówi tak: Przede wszystkim nie odda ani grosza w wojnie między Ukrainą a Rosją.”– powiedział Orban w niedzielny wieczór w publicznym kanale M1. „Jeśli Amerykanie nie zapłacą, Europejczycy nie będą w stanie samodzielnie sfinansować tej wojny. Więc wojna się skończy. „ponieważ „Jest oczywiste, że Ukraina nie może sama wydostać się z tej sytuacji”.on dodał.


Redakcja TF1info