Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeśli zostanie wybrany, Donald Trump „nie da ani grosza” konfliktowi, mówi Viktor Orbán

Jeśli zostanie wybrany, Donald Trump „nie da ani grosza” konfliktowi, mówi Viktor Orbán

Czy Donald Trump, jeśli w listopadzie przyszłego roku zostanie ponownie wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych, zakończy wszelką pomoc USA dla Ukrainy przeciwko Rosji? „Nie dałby ani grosza”.Poinformował o tym premier Węgier Viktor Orban w wywiadzie dla węgierskiej telewizji M1 w niedzielny wieczór 10 marca, o czym poinformował kanał M1. BBC. W piątek rozmawiał z kandydatem do nominacji Republikanów w jego rezydencji w Mar-a-Lago na Florydzie.

„Jest oczywiste, że Ukraina nie może stanąć na własnych nogach”.Lider, który pomimo konfliktu utrzymuje bliskie stosunki z Moskwą, kontynuował. „Jeśli Amerykanie nie dostarczą pieniędzy i broni, tak jak Europejczycy, wojna się skończy. Jeśli Amerykanie nie dostarczą pieniędzy, sami Europejczycy nie będą w stanie sfinansować tej wojny. Zatem wojna się skończyła”. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Emmanuel Macron wkrótce powróci na Ukrainę. Miejsce to odwiedzi Prezydent RP „W nadchodzących tygodniach”Pałac Elizejski ogłosił to w niedzielę po rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Głowa państwa początkowo oznajmiła, że ​​uda się z wizytą na Ukrainę w lutym przyszłego roku, a następnie oznajmiła, że ​​wizyta ta nastąpi przed połową marca.

Pomoc Ukrainie w pięciu konkretnych obszarach. Podczas rozmowy telefonicznej powtórzyli to Emmanuel Macron i Wołodymyr Zełenski „Ich chęć poczynienia postępów w pięciu obszarach pracy zidentyfikowanych podczas Konferencji Wsparcia Ukrainy, a mianowicie cyberobronie, rozminowywaniu, konserwacji broni i wspólnej produkcji na Ukrainie, wsparciu dla partnerów w sąsiedztwie i zabezpieczaniu granic.

Dokument o Mariupolu zdobywa Oscara. Trwająca już trzeci rok wojna na Ukrainie odbiła się szerokim echem aż do Los Angeles. Dyrektor dziennikarz Nagrodę za najlepszy film otrzymał Mścisław Czernow Film dokumentalny dla 20 dni w Mariupoluktóry przywołuje wspomnienia zamachu bombowego na szpital dziecięcy na Ukrainie w marcu 2022 r. Żałuję, że nigdy nie zrobiłem tego filmu.– odpowiedział Mścisław Czernow.

READ  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej dostrzega pozytywne oznaki utworzenia strefy bezpieczeństwa wokół Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej