Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Transmisja na żywo – Euro: derby Anglii-Szkocji, Chorwacja w niebezpieczeństwie

Kto skasuje swój bilet na etapy pucharowe Euro 2020? Po Włoszech, Belgii i Holandii jeszcze trzy kraje miały szansę zakwalifikować się do kolejnej rundy konkursu w piątek. Po pierwsze, drużyna-niespodzianka ze Słowacji, zwycięzca nad Polską w grupie E, mogła to zrobić ponownie ze Szwecją w Sankt Petersburgu (15:00). Inny kraj dobrze wystartował z trzema punktami, Anglia spróbuje porzucić swojego szkockiego rywala u siebie na Wembley, aby kontynuować europejską przygodę (21 godzin).

Pod koniec popołudnia zastępca mistrza świata Chorwacja jest w niebezpieczeństwie i musi iść do przodu z Czechami, aby zakwalifikować się na ósme miejsce po pierwszym zwycięstwie nad Szkocją (0-2).

Informacje do zapamiętania:

  • Anglia, Słowacja i Czechy mogą zakwalifikować się w piątek
  • Chorwacja w niebezpieczeństwie przeciwko Czechom
  • Moskwa zamyka swoją strefę kibica z powodu odrodzenia Covid

Słowacja odnowi doświadczenie

Nie najbardziej oczekiwany w krajuا Grupa E, ale Słowacja mogła już zakwalifikować się do fazy pucharowej Euro dzięki wygranej ze Szwecją w piątek w Sankt Petersburgu. Koledzy 33-letniego byłego piłkarza Napoli i słowackiego selektora Marka Hamsika zrobili małą sensację przeciwko Polsce (1-2). Słowacy chcą pokierować tym dobrym wynikiem, aby ponownie znaleźć się w 1/8 finału rozgrywek, podobnie jak w 2016 roku. Do tego nieuniknione zwycięstwo nad Szwecją, która w pierwszym dniu rozgrywek zaprezentowała nieśmiałą twarz z Hiszpanią.

Chorwacja, uzupełnianie

Rozczarowana Anglią w ostatnią niedzielę (porażka 1:0), Chorwacja będzie musiała odbić się w Glasgow przeciwko Czechom w nadziei na opuszczenie grupy D z pomocnikiem Realu Madryt Luką Modriciem lub niewymyślnym występem napastnika Interu Mediolan Ivana Perisica w meczu z Trzema Lwami. Wicemistrzowie świata będą chcieli się zmobilizować, grając efektywniejszą piłkę z Czechami, które pokazały wszystkie swoje atuty do startu w wyścigu. Dublet Patricka Sheeka, w tym imponująca 45-metrowa piłka, zrobiła wrażenie na widzach i fanach piłki nożnej. Chorwaci będą musieli zrobić wszystko, aby wygrać pod koniec popołudnia.

READ  Rynek sieci dostarczania treści do telefonów komórkowych: przegląd globalny i regionalny (Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Europa, reszta świata) 2021

historia anglii i szkocji

To bez wątpienia plakat na ósmy dzień Euro 2020. Anglia pozdrawia Szkocję na stadionie Wembley w Londynie w brytyjskich derbach przesiąkniętych historią. To największa międzynarodowa konkurencja między Dwa narody spotkały się po raz pierwszy w 1872 roku. W 115. konfrontacji po półtora wieku Anglicy dowodzeni przez napastnika Harry’ego Kane’a odeszli z faworytów dzięki udanemu występowi pierwszego dnia przeciwko Chorwacji (1:0). Szkocja Andy’ego Robertsona już teraz gra o przetrwanie po ciężkiej porażce z Czechami u siebie (0-2). Plakat, który liczy się również na trybunach: Chociaż jest 25% widzów (22 500 miejsc), atmosfera na Wembley prawdopodobnie będzie pomiędzy dwoma sąsiednimi rywalami.

Moskwa zamyka swoją strefę kibica

Miasto Moskwa ogłosiło w piątek zamknięcie europejskiej strefy kibica i zakaz wszelkich imprez rozrywkowych, które gromadzą ponad 1000 osób z powodu niedawnego wzrostu liczby przypadków Covid-19. „Na chwilę wstrzymujemy masowe imprezy rozrywkowe, a także musimy na jakiś czas zamknąć sale taneczne i strefę kibiców” w kompleksie olimpijskim Łużniki, powiedział na swojej stronie internetowej burmistrz Siergiej Sobianin.