Tour Poland: Udany dzień dla Antoine Duchesne

(Sportcom) – Czterem kolegom z drużyny Groupama-FDJ, Antoine Duchesne, udało się w środę ukończyć trzeci etap Tour of Poland jako czołowy peleton. Dla mieszkańców Quebecu te wyniki są oznaką dobrego biznesu.

„Odjazd był mocny z przodu, ale udało nam się naprawdę dobrze wprowadzić Jake’a Stewarta (14) do finału. Był trochę zamknięty, ale wynik jest lepszy niż w poprzednich dniach” – 29-letni kolarz powiedział w wywiadzie dla Sportcom.

Duchesne zajął 106. miejsce, 19 sekund za wschodzącą grupą. Bardzo satysfakcjonujący wynik.

„To był dobry dzień. Nadal czuję się dużo lepiej. W końcu wykonałem swoją pracę, aby pomóc Stewartowi. Odzyskuję pewność siebie i znów znajduję dobrą zabawę” – wyjaśnił Duchesne.

Z trzeciego etapu, o którym decydował sprint, zwycięsko wyszedł Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Reprezentant Zjednoczonych Emiratów Arabskich). Gaviria pokonała na mecie Holendra Olafa Koeiga (Jumbo-Visma) i Niemca Phila Bauhausa (Bahrain-Victorius).

Zwycięzca drugiego etapu, Portugalczyk Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step) nadal znajduje się na szczycie wstępnej klasyfikacji generalnej, a za nim co dwie do czterech sekund plasują się Włoch Diego Ulissi (ZEA) i Słoweniec Matej Muhoric (Bahrain-Victorius).

Kolarze wrócą do akcji w czwartek przemierzając góry między Tarnem a kurortem Bukowina.

Cote kończy się liderami w Danii

Po stronie Tour of Denmark na drugim etapie kolarze mieli do pokonania 189,6 kilometra pomiędzy Ribe i Sonderborg.

Pierre-Andre Cottier (Rally Racing), z Saint-Henri de Levis, dobrze poradził sobie, kończąc wyścig w ostatnim wyścigu z liderami i zajmując 37. miejsce. Jego kolega z drużyny Mikołaj Żukowski ukończył wyścig 14 sekund później na 42. miejscu.

Duńczyk Mads Pedersen (Trek-Segafredo) wygrał zawody przed Włochem Giacomo Nizzolo (Qhubeka NextHash) i Holendrem Dylanem Groenewegenem (Jumbo-Visma).