Toronto: Miedwiediew i Tsitsipas w półfinale

Rosyjski Daniił Miedwiediew zakwalifikował się do półfinału turnieju ATP 1000 Masters Tournament w Toronto w piątek, wysyłając Paula Huberta Hurkacza 2-6, 7-6 (8/6), 7-6 (7/5), aby dołączyć do Amerykanów Johna Isnera. Stefanos Tsitsipas i Reilly Opelka są w finałowej czwórce turnieju.

Gracz numer dwa na świecie odpowiedział po meczu: „To był bardzo trudny mecz, kilka razy był nade mną. Grał niesamowicie i cieszę się, że z tego wyszedłem”.

Rosjanin, który dotarł do finału w Toronto w 2019 roku, został wybrany w pierwszym secie, popełnił prawie połowę swoich niewymuszonych błędów w nocy i oddał pierwszego seta Polakowi.

Jednak najlepsze rozstawienie znalazło środki, aby wrócić do gry i po dwóch dogrywkach rewanżuje się na 13. światowym numerze, który pokonał na Wimbledonie.

Miedwiediew zakończył mecz z asem 22.

W półfinale zmierzy się z Amerykaninem z Rosji Johnem Isnerem, który znokautował francuskiego Gaela Monfilsa w dwóch setach 7:6 (7/5), 6:4.

Francuski showman spowodował wypadek w drugim secie, kiedy przewodniczący sędzia Mohamed Lahyani kazał mu przestać „tańczyć”, czekając na zagrywkę swojego silnego przeciwnika.

34-latek skontaktował się z nadzorcą turnieju i wdał się w gorącą debatę na ten temat, podczas gdy jego prawa kostka została połączona po tym, co określił jako „zły ruch”.

Incydent szybko się skończył, a Isner zakończył mecz 13. główką.

„Wydobywamy dobrą stronę naszych gier” – powiedział Isner. „Jest wielkim konkurentem – nie w złośliwy sposób – i jesteśmy naprawdę dobrymi przyjaciółmi”.

Grek Stefanos Tsitsipas również zakwalifikował się do półfinału, pokonując z łatwością Norwega Caspera Ruuda 6-1, 6-4.

READ  Na żywo, Grand Prix Austrii: Leclerc prowadzi taniec

Tsitsipas, z nowym trzecim miejscem w ATP, który dzień wcześniej świętował swoje 23. urodziny, pokonał 22-letniego Norwega, rozstawionego na pozycji N.6, w czasie poniżej 75 minut.

Grecki gracz powiedział: „Moje intencje były jasne od samego początku i moim instynktem było pozostanie na linii podstawowej. Jestem bardzo zadowolony z tego, co robię teraz i zaskakuję siebie jakością mojej gry”. W tym sezonie wygrał 45 meczów.

– Opelka na ostatnim placu –

Tsitsipas wygrał w tym roku dwa mistrzostwa na glinie w Lyonie i Monte Carlo. W biegu do Toronto zmierzy się z Amerykaninem Riley Opelka, który pokonał Bautistę Aguta.

W pierwszym secie amerykański gigant (2m 11 i 102 kg), 32. gracz na świecie, bez problemu zdominował Hiszpana, który uplasował się na 10 i 17 miejscu w ATP dzięki solidnemu serwisowi, w zaledwie 30 minut.

Giant Riley Opelka świętuje pokonanie Roberto Bautisty Aguta na Masters 1000 w Toronto 13 sierpnia 2021 r.

Von Ridley/Getty Images/AFP

W drugiej rundzie odżył Baoststa-Agot (33), a on nadal może to oznaczać trzysetowym zwycięstwem nad argentyńskim Diego Schwartzmanem w czwartek. Hiszpan ścigał się o prowadzenie przez cały set, zanim 23-letni Amerykanin złapał go 6-6.

Po małym prysznicu przerwał mecz na kilka chwil, Opelka wygrał dogrywkę na swój pierwszy punkt w meczu, na pięć, które miał.