Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Top 5 miejsc, które każdy powinien zobaczyć

Świat jest pełen wspaniałych miejsc, a wybór 5 najlepszych jest trudny. Człowiek i natura współistnieją od wieków i oboje stworzyli wiele spektakularnych cudów do wyboru.  

Przy około 195 krajach na świecie, nie brakuje fascynujących miejsc, które warto zobaczyć. Każdy kraj ma swoją własną, bogatą kulturę, która w połączeniu z unikalnymi atrakcjami sprawia, że wybór jest żmudny.

Turyści mogą wybierać spośród wielu zachwycających miejsc, które matka natura i geniusz człowieka mają do zaoferowania. Mogą to być zarówno pasma górskie, potężne wodospady, struktury przeciwstawiające się naturze, wspaniałe miasta, mieniące się jeziora, starożytne miasta położone na wysokich klifach, jak i wspaniałe parki, które przyciągają turystów z całego świata.

Ale my musimy dostarczyć te wyjątkowe miejsca, które naszym zdaniem są obowiązkowe do zobaczenia dla każdego.

Warszawa, Polska

Warszawa, stolica Polski, jest pięknym miejscem do oglądania. Położona jest nad rzeką Wisłą, około 386 km na południowy wschód od Gdańska. Wielkość miasta odzwierciedla jego historyczne losy. Podczas 2 wojny światowej, około 85% miasta było w ruinie. Zaraz po wojnie, miasto zostało zrekonstruowane na podstawie oryginalnych planów, dokładnie odwzorowując barokowe i renesansowe domy kupieckie, które można zobaczyć dzisiaj. Warszawa może poszczycić się ponad 60 muzeami i posiada jedyne na świecie muzeum plakatu. Muzeum Narodowe, które zajmuje się historią miasta, jest domem dla najbogatszej kolekcji obrazów w kraju, w tym dzieł sztuki z kompilacji Hitlera.

Pałac Łazienkowski nadrabia to, czego brakuje mu w ilości. Ten XVIII-wieczny pałac otoczony jest 187 akrami lasu i posiada planetarium, teatr, pawilony i wiele innych.

Turyści mogą również cieszyć się hazardem, ponieważ kasyna internetowe są w Polsce zabronione. Warszawa jest największym miastem hazardu w kraju z około 3 obiektami z licencje na gry hazardowe, 52 grami stołowymi, 100 automatami do gry, maszynami do pokera wideo i oferują bonus kasyno.

READ  Polska: Szczątki „wampira” znalezione podczas wykopalisk na cmentarzu

Machu Picchu, Peru

Miejsce starożytnych ruin Inków, położone około 80 km na północny zachód od Cuzco. Jedne z niewielu znaczących prekolumbijskich ruin, które zostały odnalezione w prawie niezmienionej formie, UNESCO wpisało je na listę światowego dziedzictwa w 1983 roku. Zbudowany w 15 wieku i ewakuowany około 100 lat później, odizolowany obszar nadal zadziwia wszystkich doskonale zmontowanymi, szczegółowymi pracami kamieniarskimi bez użycia zaprawy. Aby dotrzeć do tego miejsca, turyści muszą wyruszyć z miasta Cuzco za pomocą kolejki wąskotorowej, a następnie wspiąć się na prawie 500 metrów z przełomu rzeki Urubamba po krzywej drodze. Turyści mogą również dotrzeć do tego miejsca poprzez trekking Szlakiem Inków, który zajmuje od trzech do sześciu dni. Trasa trekkingu jest trudna, ponieważ składa się z tysięcy kamiennych stopni, wielu wysokich murów oporowych, tuneli i innych osiągnięć eleganckiej inżynierii.

Komisja turystyczna podjęła działania mające na celu uniknięcie nadmiernego ruchu turystycznego poprzez ustalenie limitu liczby odwiedzających na dzień. Przed zwiedzaniem, turyści muszą uzyskać pozwolenie na zwiedzanie od Ministerstwa Kultury.

Wieża Eiffla, Paryż, Francja

Wizyta we Francji jest niekompletna bez podróży do Paryża i kolejnego wejścia na wieżę. Wspaniałe dzieło inżynierii siedzące w sercu pięknego miasta. Została zbudowana, aby służyć jako brama do Międzynarodowej Wystawy w 1889 roku, aby uczcić 100. rocznicę Rewolucji Francuskiej. Komitet organizacyjny zorganizował konkurs dla projektantów na propozycje godnego gmachu i inżynier mostów, Gustave Eiffel propozycja została przyjęta.

Wieża ma ponad 300 metrów wysokości i przez 41 lat dzierżyła rekord najwyższej konstrukcji stworzonej przez człowieka. Miliony turystów odwiedzają to miejsce każdego roku i jest ono godne uwagi na naszej liście.

Manhattan, Nowy Jork, USA

Wyspa granicząca z rzeką Harlem, East River i Hudson River, Manhattan jest tętniącym życiem i tętniącym życiem miastem i domem dla około 2 milionów mieszkańców. Rutynowo, wyspa mieści około 4 milionów ludzi, jeśli wziąć pod uwagę pracowników, którzy codziennie przychodzą do pracy. 

READ  Przylot do Polski w asyście myśliwców

Jest domem dla światowej klasy centrów handlowych i gastronomicznych, znanych na całym świecie atrakcji turystycznych, takich jak Statua Wolności, Time Square, Top of the Rock, Central Park, The Vessel, The Empire State Building, The Morgan Library i wiele innych. Z pewnością jest wiele rzeczy do zobaczenia na wyspie Manhattan. Poniżej znajduje się przewodnik jak uzyskać wizę turystyczną do USA.

Istambuł, Turcja 

Jedna z największych metropolii świata, Stambuł jest wymarzonym miejscem dla nawet najbardziej znużonych zabytkami turystów. Oferuje on unikalną mieszankę jedzenia, kultury i historii, która zaspokoi każdy głód turysty. Tysiące lat historii są pochowane w Stambule od starożytnych imperiów greckich i rzymskich prowadzących do Imperium Osmańskiego. Poza wielką czwórką: Błękitnym Meczetem, Meczetem Hagia Sophia, Pałacem Topkapı i Pałacem Dolmabahce, istnieje kilka innych miejsc, które można odkryć w dalszej części miasta.

Łatwo jest manewrować przez miasto z doskonałym systemem transportu, aby przeprowadzić swoje zakupy i zwiedzanie. Godne uwagi miejsca do odwiedzenia oprócz wielkiej czwórki to: Muzeum Archeologiczne w Stambule, sklep na Wielkim Bazarze, Meczet Süleymaniye, Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej, wśród wielu innych.

Podsumowanie

Jest to trudna lista, ponieważ istnieje wiele innych ekscytujących miejsc do odwiedzenia na świecie, jest to tylko reprezentacja niektórych z ikonicznych miejsc, które są warte wspomnienia. 

Świat jest pełen stworzonych przez człowieka i naturalnych cudów, które czekają, aby je w pełni zbadać. Ze względu na prawa niektórych narodów, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie odwiedzających, kilka miejsc jest albo pod-tour. Niezależnie od tego, jakie są tego powody, jest tam więcej niż wystarczająco dużo miejsc dla każdego.