Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Top 10 najbardziej przyjaznych miast na świecie — edycja wieczorna Ouest-France

Jakie są najfajniejsze miasta na świecie? Jednostka badawcza Brytyjskiego Tygodnika Ekonomista Właśnie opublikowała najnowszą edycję swojego rankingu głównych miast, w których życie jest dobre. Oto te, które plasują się w pierwszej dziesiątce.

Straciło tytuł najbardziej przyjaznego miasta na świecie. Ale stolicą jest WiedeńAustriapo prostu go przywróć. noś to Auckland (Nowa Zelandia) W 2021 r. miasto wraca na szczyt, tak jak było już w 2018 i 2019 r. Po raz trzeci w ciągu pięciu lat Wiedeń zajmuje Pierwsze miejsce w rankingu Wyprodukowane przez Dział Badań i Analiz Angielskiego Tygodnika Ekonomista, właśnie opublikowano wydanie z 2022 roku. Kryteria użyte do sporządzenia tej listy są zawsze takie same: zdrowie, edukacja, kultura, środowisko i infrastruktura.

Przeczytaj także: Te dziesięć miast jest najbardziej znośnych na świecie

Kijów jest nieczynny

Rosja najechała Ukrainę W trakcie naszego śledztwa [entre le 14 février et le 13 mars 2022, NdlR]I musieliśmy wszystko zatrzymaćA Eksperci wyjaśnili w swoim podsumowaniu. Nie mogliśmy przeanalizować danych z Kijowa, a to doprowadziło nas do wykluczenia jej z rankingu. » Z drugiej strony Moskwa zajmuje dobre miejsce na liście zwycięzców tej edycji 2022, w latach 80-tych nie tak chwalebnychmi Pole.

Klasyfikacja ta dedykuje Wiedeń przede wszystkim jego ofercie edukacyjnej i medycznej oraz jego infrastrukturze. To dało mu wynik 100 w tych trzech obszarach.

Pierwszego w tym rankingu w 2021 r. nie było w 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa. COVID-19Auckland cierpiało na przedłużenie zamknięcie sanitarne I traci 33 miejsca: teraz jest 34mi.

hegemonia europejska

Globalnie Europa dominuje w rankingu, który obejmuje obecnie 172 miasta. „W tym roku włączyliśmy 33 nowe miasta”Wyjaśnij badaczy, którzy sporządzili tę listę. Jaki jest powód tej ekspansji? „Włączenie głównych nowych centrów biznesowych. » Tu chodzi o nowe rzeczy.

READ  Dziennikarz uderzył w samochód na żywo

Europa w dużej mierze dominuje w tym rankingu, z sześcioma miastami w pierwszej dziesiątce. Po Wiedniu na podium znajdują się Kopenhaga (Dania) i Zurych (Szwajcaria). Za nimi plasują się Calgary i Vancouver (Kanada), a następnie Genewa (Szwajcaria), Frankfurt (Niemcy) i Amsterdam (Holandia). Stolica Francji, Paryż, ma 19mi Ranga. Bruksela (Belgia) przyjeżdża o 24mi Attitude, Wschodni Londyn 33mi Podczas gdy Barcelona, ​​znana ze swojej niezwykłej witalności, ma już 35 latmiosiem miejsc przed Madrytem (43 .).mi).

Nowy Jork pozostaje w tyle

W innym miejscu na świecie Nowy Jork osiąga 51mi Postawa i Pekin 71mi. wreszcie, Miasta Europy Wschodniej spadły w rankingach z powodu rosnącego ryzyka geopolitycznego i kryzysu kosztów utrzymania, w tym rosnących cen energii i żywności.Wyjaśnij autorów ankiety, dzięki którym ta lista była możliwa. Damaszek (Syria) zajmuje ostatnie miejsce w tym rankingu i jest najmniej przyjemnym miastem do życia na świecie.

Top 10 miast, w których życie jest dobre

1dr. Wiedeń, Austria

2mi. Kopenhaga, Dania

3mi. Zurych, Szwajcaria

4mi. Calgary, Kanada

5mi. Vancouver, Kanada

6mi. Genewa, Szwajcaria

7mi. Frankfurt, Niemcy

8mi. Toronto Kanada

9mi. Amsterdam Holandia

10być Na przykład, ale nie tylko. Melbourne, Australia i Osaka, Japonia