Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tony Blair wciąż ma nadzieję na zakończenie brexitu, ale jeszcze nie teraz

Były premier Wielkiej Brytanii, zagorzały przeciwnik brexitu, w wywiadzie udzielonym przez wiele europejskich agencji prasowych uważa, że ​​obecnie priorytetem jest zorganizowanie współpracy z Unią Europejską.

Le Figaro z AFP

opublikowany

Ta zawartość jest niedostępna.

Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii, rozważa powrót swojego kraju do Unii Europejskiej – ale nie na długo. Daniel Leal/AFP

Powrót Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej, z której wyszła Po referendum w sprawie brexitu w 2016 rByły premier Wielkiej Brytanii Tony Blair powiedział, że przez wiele lat nie było to już możliwe. „To, czy i jak Wielka Brytania wróci do UE, jest sprawą przyszłych pokoleń. myśle że to prawdapowiedział Tony Blair w rozmowie z AFP i europejskimi agencjami informacyjnymi Ansa, DPA i Efe z biura jego Institute for Global Change w centrum Londynu.

69-letni były lider związkowy Zdecydowanie sprzeciwia się wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, w szczególności prowadzenie kampanii w Irlandii Północnej na rzecz zapobieżenia konsekwencjom wystąpienia z Unii Europejskiej na rzecz pokoju w prowincji, która była wstrząśnięta przez trzy dekady przemocy do czasu podpisania porozumienia pokojowego w kwietniu 1998 r., prawie 25 lat wcześniej. Instytucje hrabstwa są od roku sparaliżowane w obliczu bojkotu Demokratycznej Partii Unionistycznej, która sprzeciwia się post-Brexitowym przepisom w Irlandii Północnej.

Ta zawartość jest niedostępna.

Myślę, że debata w Wielkiej Brytanii toczy się teraz bardziej o to, jak bardzo chcemy odbudować silne relacje z Europą, co moim zdaniem powinniśmy zrobić, i mam nadzieję, że Partia Pracy też tak myśli.„Tony Blair doceniony”.Myślę, że razem możemy wiele zdziałać„, on dodał.

Przeczytaj także – Wejście Tony’ego Blaira Figaro „Zatrzymanie brexitu jest nadal możliwe”

„Szkody są oczywiste”

Według niego Wielka Brytania i Unia Europejska mają wiele spraw do wspólnego załatwienia, takich jak energia i klimat, badania czy nawet obronność i bezpieczeństwo po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. „Myślę, że bardzo ważne jest, aby spróbować współpracować nad technologiądodaje,Bo jeśli nie, to Europa, której częścią jest Wielka Brytania, zostanie zmiażdżona między dwoma gigantami technologicznymi, czyli Stanami Zjednoczonymi i Chinami, a być może nawet przez jedną trzecią Indii.„.

Najpilniejszym zadaniem jest uporanie się z problemami Brexitu, ponieważ szkody są oczywisteUpiera się Tony Blair, wywołując frustrację Brytyjczyków z powodu trudności ekonomicznych, nielegalnej imigracji, a nawet problemów z publiczną służbą zdrowia.zwolenników brexituObiecał rozwiązanie z Brexitem.

Po napięciach między UE a Wielką Brytanią pod rządami Borisa Johnsona, który był jastrzębi w sprawie Brexitu, a następnie po dozorcy premier Liz Truss, obecny najemca Downing Street Rishi Sunak wydaje się chcieć Spokojniejsze relacje z Unią Europejską. Niedawno zawarł porozumienie z Brukselą w sprawie zmiany zasad handlu po Brexicie w Irlandii Północnej, a także nową umowę z Francją w sprawie zwalczania nielegalnej imigracji.

Przeczytaj także – Brexit: UE i Londyn zawierają pokój

Labourzystowska opozycja, która w sondażach wyprzedza w sondażach niespełna dwa lata przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi, nie kwestionuje wyjścia z Unii Europejskiej, a jej lider Keir Starmer obiecał „Dokonaj BrexituGdyby doszedł do władzy.

Ta zawartość jest niedostępna.

Myślę, że wśród wielu ludzi w Wielkiej Brytanii panuje ambiwalencja co do brexitu. Chociaż myślę, że ludzie widzą problemy (spowodowane Brexitem), nie chcą wracać do podziałów, które stworzyła ta debata.wyjaśnia Tony Blair. „Całkowicie rozumiem więc stanowisko Partii Pracy„.

READ  W poniedziałek w wyniku nalotów na Kijów zginęło co najmniej pięć osób; Kreml twierdzi, że „nie ma informacji” o używaniu dronów przez irańską armię