Tokio 2020 – Igrzyska Paraolimpijskie: Szwajcaria otwiera swój licznik dzięki Manueli Scherr – rts.ch

Szwajcaria zdobywa swój pierwszy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio! W lekkiej atletyce Manuela Scheer zdobyła srebrny medal na 5000 m w klasie T54 (wózek inwalidzki). 36-letnia Lucerna, która jest na swoich piątych Igrzyskach Paraolimpijskich, nie mogła nic zrobić z Amerykanką Susanną Scaroni, która sprintowała na 6 z 12 okrążeń. Patricia Eschos, druga w konkursie Szwajcarka, zajęła 10. i ostatnie miejsce.

Manuel Scheer będzie musiał chwilę poczekać, zanim zdobędzie swój pierwszy tytuł na Igrzyskach Paraolimpijskich. Dwukrotny medalista (srebrny i brązowy) w Atenach w 2004 roku i opalany w Pekinie w 2008 roku, Lucerna nadal jest bardzo zadowolona ze swoich pieniędzy.

wielki komfort

W upalnym upale (31 stopni, wilgotność 75%) Cher powiedziała pod koniec wyścigu, że czuje się bardzo komfortowo. „Cóż… minęło 13 lat odkąd zdobyłem medal na Paraolimpiadzie. Byłem taki zdenerwowany dwa dni przed zawodami. Nie mogę uwierzyć, że zdobyłem medal.” Wystarczy perfekcyjnie rozpocząć Igrzyska Paraolimpijskie przed startem w 400m, 800m, 1500m i maratonie.

Wszyscy cierpieli z powodu upału

Patricia Essos, druga w biegu Szwajcarka, cierpiała z powodu upału. Argowianie zajęli 10. i ostatnie miejsce z 24 sekundami straty na dziewiątym miejscu i 1’10” za zwycięzcą dnia. „To był szybki sprint. Szybko zauważyłem, że nie uda mi się znaleźć odpowiedniego tempa”, Wyjaśnił nowy potrójny medalista Europy z Bydgoszczy. To nie powstrzymało jej przed ustawieniem swojego najlepszego czasu na dystans (11’42” 76).

Argovian Patricia Everyus finiszowała jako ostatnia na 5000 metrów. [Ennio Leanza – Keystone]