Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To są wczesne oznaki, o których powinieneś wiedzieć

Nasze porady zdrowotne – Około 1,2 miliona ludzi mieszka we Francji z zaburzeniami poznawczymi, które zagrażają ich niezależności. Jak rozpoznajesz rozwijającą się demencję? Odpowiedz z dwoma ekspertami.

Babcia, która nigdy nie pamięta twojego imienia, niepohamowany wujek, który filtrował twoje cztery prawdy, starszy sąsiad, który codziennie o tej samej porze kosi trawnik… Ścieżki wszystkich nas skrzyżowały się w pewnym momencie naszego życia z demencją , czasami bez wątpienia. I nie bez powodu te zaburzenia neuropoznawcze uderzają stosunkowo często. We Francji na chorobę Alzheimera cierpi obecnie ponad 1,2 miliona osób, z czego dwie trzecie cierpi na chorobę Alzheimera Artykuł opublikowany w 2019 roku w specjalistycznym czasopiśmie. Dokładniej, dotyczy to około jednej na pięć osób w wieku powyżej 75 lat i prawie połowy osób poniżej 75 roku życia. Zamiast początkowo powściągliwy, te zamieszanie pogorszyło się z biegiem lat. Stąd zainteresowanie wiedzą, jak je wcześnie rozpoznać, aby przygotować się na przyszłość.

«Termin demencja jest często źle rozumiany przez opinię publiczną, podczas gdy w medycynie nie jest synonimem terminu „szaleństwo”, ale raczej „degeneracja neuronów”chcę wyjaśnić

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Zostało Ci 87%, aby to odkryć.

Przesuwanie granic nauki to także wolność.

Czytaj dalej swój artykuł za 1€ w pierwszym miesiącu

Już subskrybowane?
Zaloguj sie

READ  BepiCombo dramatycznie zwalnia na swojej orbicie wokół Merkurego