Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe dowody wskazują na istnienie dziewiątej planety w Układzie Słonecznym

Dziewiąta planeta. Są ścigani ze wszystkich stron. Jednak nie zostało to jeszcze zauważone. Czy to naprawdę istnieje? Dwa zespoły badaczy przyglądają mu się teraz od nowa. Kto w końcu będzie mógł się go pozbyć…

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Mówi się, że dziewiąta planeta ukrywa się w Układzie Słonecznym
Astronomowie są przekonani, że na dalekich krańcach Układu Słonecznego znajduje się dziewiąta planeta. Wskazują na to, według nich, specjalne orbity wielu obiektów w pasie Kuipera, a także planety karłowatej Sedna, za Neptunem. Obliczenia dają mu masę od 5 do 10 mas Ziemi. To będzie lodowy olbrzym, jak Neptun. Obecnie będzie znajdować się w rejonie swojej eliptycznej orbity najdalej od Słońca. Zakończenie orbity wokół Słońca zajmie od 10 000 do 20 000 lat.

W ostatnich latach plotki rozrosły się. Planeta Dziewiąta ukryje się na skraju naszej planety Układ Słoneczny. Co włożyło pchłę do uszu? Naukowcy astronomii ? ten oczodół Szczegóły kilku korpusów pasów Kuipera. Tam przechodzą wszystkie założenia. Nawet ci, którzy się z tym kłócą dziewiąta planeta Byłaby to egzoplaneta przechwycona przez nasz Układ Słoneczny. Albo… trochę Czarna dziura!

Ze swojej strony symulacje ewolucji naszego Układu Słonecznego mają trudności z wyjaśnieniem składu tego małego zakątka wszechświata. Ponieważ brakuje im informacji, badacze z University of British Columbia (Kanada) i University of Arizona (USA). Sugerują więc planetę wielkości naszej Ziemia lub Mars Mogłeś urodzić się między gazowe olbrzymyprzed wypchnięciem z orbity Neptun .

Ponieważ według astronomów jest coś dziwnego w obecnym składzie naszego Układu Słonecznego. Twierdzą, że zewnętrzna część naszego systemu raczej nie będzie składać się z czterech gigantyczne planety Wtedy nic więcej świat krasnoludów . Ich symulacje pokazują, że planety o innych rozmiarach rzeczywiście powinny istnieć. i dodaj skalista planetaWśród gigantów produkuje dokładniejszy model. Przynajmniej na wczesnych etapach rozwoju naszego Układu Słonecznego. Potem udało jej się dołączyć do planet karłowatych. A nawet zostać dosłownie wyrzuconym w przestrzeń międzygwiezdną.

READ  Stwierdzono, że potencjalna szczepionka testowana w Burkina Faso była skuteczna w 77%.

Planeta zdradzona przez istoty na Neptunie

Podczas gdy naukowcy mają nadzieję dowiedzieć się więcej od teleskopyNowe pokolenie, które wkrótce otrze niebo z niespotykaną ostrością, Astronomowie na Uniwersytecie Oklahoma (USA) również zaprojektował plikEwolucja naszego Układu Słonecznego. Wśród czterech gigantycznych planet. Milion lodowych ciał zamieszkuje dysk pasa Kuipera. Wszystkie mają co najmniej 4 miliardy lat!

Modele dotyczące Dziewiątej Planety pokazują, że odległe obiekty – te, które nigdy nie znajdują się w odległości od 40 do 50 razy większej niż odległość między Ziemią a naszym Słońcem – mają tendencję do skupiania się na orbitach o stosunkowo niskim nachyleniu w porównaniu z płaszczyzną Układu Słonecznego. Cecha, która zdaje się wskazywać na istnienie dziewiątej planety. Ponieważ nie występuje w modelach z ośmioma planetami.

Tak więc, jeśli nie uda ci się zdobyć dziewiątej planety, o której wszyscy mówią, obserwowanie tego gromadzenia odległych obiektów może stanowić nowy, pośredni dowód na jej istnienie. Tutaj znowu będziemy musieli poczekać na uruchomienie nowych narzędzi. ten Dziedzictwo przestrzeni i czasu badania (LSST) z Obserwatorium Vera C. Rubin, na przykład. Zacznie obserwować niebo w 2023 roku i powinien być w stanie dostrzec obiekty transneptunowe, których tak często szukają astronomowie.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?