Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To oficjalne dla Paulo Sousy, który wyjedzie z Polski do Flamengo

Paulo Sousa oficjalnie podpisał kontrakt z Flamengo na dwa sezony w środę. Odszedł z reprezentacji Polski w kiepskich warunkach, na kilka tygodni przed eliminacjami do Mistrzostw Świata 2022.

Informacje wyciekły kilka dni temu i są teraz oficjalne: Paulo Sousa jest nowym trenerem Flamengo. Na tych portalach społecznościowych brazylijski klub od dwóch sezonów sformalizował przybycie 51-letniego Portugalczyka. Od środy był jeszcze związany kontraktem z reprezentacją Polski, która niebawem zagra w eliminacjach do mundialu w Katarze, co spotkało się z ostrą krytyką.

>> Informacje o oknie transmisji na żywo

Sousa nie schodzi więc z ławki w Polsce i Rosji, w marcu pierwszy mecz eliminacyjny, który powinien zadecydować o tym, czy Orły Białe po raz drugi z rzędu staną do finału Mistrzostw Świata. – To bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, wbrew wcześniejszym wypowiedziom trenera krytykował Cesare Colleza, prezes PZPN, więc stanowczo odmówiłem rozwiązania jego umowy.

Aktywować stan 300 tysięcy euro?

Według ESPN Brasil Sousa nadal może opuścić stanowisko, nawet bez zgody związku, jeśli zapłaci klauzulę o wartości 300 000 euro za zerwanie kontraktu. W oczekiwaniu na to odejście Polska już zaczęła szukać alternatywy. Stanowisko to mógłby zostać zaoferowany Adamowi Nawackiej, byłemu trenerowi Polski w latach 2013-2018, który skusiłby się na wyzwanie.

Niezależnie od tego, czy kiedykolwiek poznaliśmy wady tego przejścia, popularność Souzy spadła. Według Moniki Bondarovich, doradcy Roberta Lewandowskiego, przebywającego obecnie na wakacjach, ten ostatni byłby „zdziwiony i zszokowany” jego wyjazdem. „Dla mnie sposób, w jaki się zachowywał, to absolutny skandal, ze swojej strony zaatakował byłego bramkarza Arkadiusza Onyszko do TVP Sport. Odszedł, bo zaoferowano mu więcej pieniędzy. Szkoda. Dla mnie jest po prostu zdrajcą.” Ojciec opuszcza swoje dzieci ”.