Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pesquet przedstawia Lyon nocą z kosmosu

Thomas Pesquet przedstawia Lyon nocą z kosmosu

Francuski astronauta, który obecnie przebywa na misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, regularnie robi zdjęcia Ziemi. Czwartek, zdjęcie Leona tej nocy, którą zamieścił w mediach społecznościowych.

Thomas Pesquet kontynuuje swoją imponującą kolekcję obrazów Ziemi widzianej z kosmosu. Przy okazji swojej drugiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) astronauta ponownie zaczął dzielić się swoją przygodą, regularnie publikując zdjęcia naszej planety na wysokości 400 kilometrów.

W czwartek to miasto Lyon, które udało mu się uchwycić na swoim celu, lecąc nad Francją. Zdjęcie wykonane nocą, na którym możemy odgadnąć kontury konglomeratu, runy i sauny dzięki miejskim światłom.

Thomas Pesquet skomentował: „Lyon! To nie jest święto świateł, ale przynajmniej do tej misji nie wykorzystałem niewłaściwego miasta”, odnosząc się do wcześniejszej migawki wykonanej podczas jego pierwszej misji w 2016 roku. Następnie pomylił stolicę Galii. z Rzymem.

Na Twitterze Bruno Bernard, prezes Metropole de Lyon, podziękował Thomasowi Pesquetowi za „rzucenie światła reflektorów” na miasto, podobnie jak burmistrz Gregory Doucet. Ten ostatni ostrzegł również francuskiego astronautę: „Nie zdziw się, jeśli światło zapadnie na kilka nocy, chcemy, aby Lyons również miał kilka gwiazd na nocnym niebie”.

Thomas Pesquet poleciał pod koniec kwietnia na pokładzie rakiety SpaceX na sześciomiesięczną misję na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Od powrotu w kosmos udostępnił już kilka zdjęć Ziemi ze swoimi 1,8 milionami obserwujących na Instagramie. Szczególnie zdjęcia Paryża czy Normandii.

Benjamin Wraith Strefy dziennikarza BFM

READ  Jak schudnąć 3 kilogramy w 60?