Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po zmroku Indiom zagraża nowy, śmiercionośny grzyb

Indie od kilku tygodni borykają się z coraz trudniejszymi warunkami zdrowotnymi. Rzeczywiście, pojawienie się bardzo poważnej epidemii infekcji grzybiczych przyczyniło się do pandemii koronawirusa, która gwałtownie nawiedziła ten kraj w maju.

Okazuje się więc Pojawienie się czarnego grzybaIndie stoją w obliczu podobnego nowego zagrożenia ze strony żółtego grzyba, który jest uważany za bardziej niebezpieczny. Ta śmiertelna infekcja grzybicza infekuje zakażonych pacjentów Korona wirus Lub tych, którzy wyleczyli się z choroby.

Według indyjskiej gazety „Times of India”, kraj ten cierpiał na niebezpieczny rodzaj żółtej infekcji grzybiczej, którą eksperci określili jako „bardziej przerażającą niż czarna”. Indyjski profesor botaniki Nandakumar Kamat ostrzegł Indian przed nadmierną eksploatacją dzikich grzybów, mówiąc: „Jeśli nie zatrzymamy przypadkowego zbioru tego grzyba, zmierzamy w kierunku kolejnej pandemii”, wyjaśniając zwięźle, w jaki sposób patogeny są zawarte w ekosystemach leśnych. Żółte grzyby wpłyną na narządy wewnętrzne organizmu, zanim pojawią się na ich powierzchni, powodując ropę i spowalniając gojenie się ran.

Bardzo śmiertelna infekcja

W ciężkich przypadkach żółte grzyby mogą powodować niszczące objawy, takie jak niewydolność narządów. Według indyjskich mediów pierwszy przypadek żółtego grzyba odkryto w Ghaziabad w północnych Indiach. W Indiach obserwuje się obecnie znaczny wzrost infekcji grzybiczych i odnotowano ponad 8000 przypadków, poczynając od grzyba czarnego.

Ta infekcja drożdżakowa jest spowodowana pleśnią w glebie i rozkładem materii organicznej, takiej jak zgnilizna liści. Zanieczyszczenie następuje poprzez wdychanie komórek grzybów, które mogą rozprzestrzeniać się w szpitalach i domach poprzez nawilżacze lub butle z tlenem zawierające zanieczyszczoną wodę. Chirurdzy czasami muszą operować, aby usunąć nosy, oczy, a nawet szczęki pacjentów, aby zapobiec przedostawaniu się grzybów do mózgu.

Według Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania, średnia śmiertelność z powodu infekcji wynosi 54%.