The Blues zdobywają przewagę w ostatnich minutach (16:20)… Śledź mecz o Mistrzostwo Sześciu Narodów 2024

Ranny potwór. Nigdy od początku ery Fabiena Galthiera francuska drużyna nie wyglądała tak krucho. Cztery miesiące po rozczarowaniu, jakim było odpadnięcie Republiki Południowej Afryki z Pucharu Świata (29-28) i tydzień po ciosie, jaki otrzymali na Velodrome w meczu z XV du Trèfle (38-17), The Blues poddali się w sobotę, 10 lutego (o godz. 14:00) 00 GMT). O 15:15 na France 2 i francja.tv), w Murrayfield, aby rzucić wyzwanie ambitnemu 15. Chardonowi.

Dwie zmiany w wyjściowym składzie Francji

W porównaniu z porażką z Irlandią Fabian Galti dokonał tylko dwóch zmian w wyjściowym składzie. Na drugiej liniiCameron Walke zastępuje Paula Willemse’a, wyrzuconego do Marsylii i zawieszonego, aby odzyskać miejsce startowe, z którego cieszył się podczas Pucharu Świata. To samo dotyczy skrzydłowego Louisa-Bel-Billarda, który zastąpi Yorama Moivanę, który w zeszłym tygodniu nie był w centrum uwagi.

Szkocja zna przepis

Po zeszłotygodniowej wygranej w Walii 27:26 podopieczni Gregora Townsenda mieli okazję udowodnić, że są obiektem koszmarów Fabiena Galthieta. Po tym, jak jako pierwsza (i jedyna) drużyna pokonała Francję (28–17) w Pucharze Sześciu Narodów w 2020 r. i była pierwszą (i jedyną) drużyną, która przyjechała i zwyciężyła we Francji w edycji 2021, Szkocja dodała zwycięstwo (ponownie u siebie ) podczas meczów rozgrzewkowych.Na Puchar Świata. Z trzema sukcesami to właśnie Naród najczęściej pokonywał Bluesa od 2020 roku.

Znajdź otwór

W meczu z Irlandią Francuzi spisali się słabo w wielu obszarach, szczególnie na linii bocznej. Będą starali się naprawić sytuację w powietrzu i polegać na jednej z rzadkich rzeczy w pierwszym meczu, czyli publiczności. To dobrze, ponieważ w ostatnią sobotę w Cardiff Szkocja bardzo dominowała w tej branży i straciła w sumie 16 rzutów karnych. The Blues mogą się karmić tym brakiem dyscypliny.