Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tex, który zażądał ponad 1,2 mln producenta Zamore, za niesprawiedliwe zwolnienie, Sąd Kasacyjny oddalił jego roszczenia

Tex, który został usunięty z Zamore w 2017 roku po 17 latach u steru France 2, uważa, że ​​padł ofiarą niesprawiedliwego zwolnienia. Tym samym firma produkcyjna Sony Pictures Television zażądała odszkodowania w wysokości 670 tys. euro, a także odszkodowania w łącznej wysokości 1,2 mln euro.

Jednak w swoim oświadczeniu Sąd Kasacyjny uznał, że zwolnienie gospodarza było „proporcjonalną karą, która nie narusza nieproporcjonalnie wolności wypowiedzi pracownika”.

Pamiętaj, że wszystko zaczęło się, gdy był w C8, Tex zażartował o przemocy domowej, która poszła naprawdę źle. Raport został następnie przedłożony CSA, w szczególności przez Marilyn Schiappa, ówczesną Sekretarz Stanu ds. Równości Płci, która była zszokowana komentarzami komika. Kilka dni później gospodarz licytował grupę „Zemmour”, zanim został zwolniony za rażące wykroczenie.

W swoim orzeczeniu Sąd Kasacyjny uznał, że „umowa o pracę gospodarza zobowiązywała go do przestrzegania statutu kanału telewizyjnego odpowiedzialnego za nadawanie programu: ten statut zobowiązuje go do nieprzekazywania mowy nienawiści lub pogardy dla seksu oraz do niepromowania na podstawą przemocy ze względu na płeć, niezależnie od mediów, w których się pojawia”.

„Na mocy tej decyzji Sąd Kasacyjny nie orzeka, że ​​komik nie ma prawa robić takiego „żartu” w telewizji – dodaje w swoim komunikacie prasowym.

READ  Ledwo wydany „efootball PES 2022” kpił z ogromnych niepowodzeń swojej grafiki