Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tex, który zażądał ponad 1,2 mln producenta Zamore, za niesprawiedliwe zwolnienie, Sąd Kasacyjny oddalił jego roszczenia

Tex, który zażądał ponad 1,2 mln producenta Zamore, za niesprawiedliwe zwolnienie, Sąd Kasacyjny oddalił jego roszczenia

Tex, który został usunięty z Zamore w 2017 roku po 17 latach u steru France 2, uważa, że ​​padł ofiarą niesprawiedliwego zwolnienia. Tym samym firma produkcyjna Sony Pictures Television zażądała odszkodowania w wysokości 670 tys. euro, a także odszkodowania w łącznej wysokości 1,2 mln euro.

Jednak w swoim oświadczeniu Sąd Kasacyjny uznał, że zwolnienie gospodarza było „proporcjonalną karą, która nie narusza nieproporcjonalnie wolności wypowiedzi pracownika”.

Pamiętaj, że wszystko zaczęło się, gdy był w C8, Tex zażartował o przemocy domowej, która poszła naprawdę źle. Raport został następnie przedłożony CSA, w szczególności przez Marilyn Schiappa, ówczesną Sekretarz Stanu ds. Równości Płci, która była zszokowana komentarzami komika. Kilka dni później gospodarz licytował grupę „Zemmour”, zanim został zwolniony za rażące wykroczenie.

W swoim orzeczeniu Sąd Kasacyjny uznał, że „umowa o pracę gospodarza zobowiązywała go do przestrzegania statutu kanału telewizyjnego odpowiedzialnego za nadawanie programu: ten statut zobowiązuje go do nieprzekazywania mowy nienawiści lub pogardy dla seksu oraz do niepromowania na podstawą przemocy ze względu na płeć, niezależnie od mediów, w których się pojawia”.

„Na mocy tej decyzji Sąd Kasacyjny nie orzeka, że ​​komik nie ma prawa robić takiego „żartu” w telewizji – dodaje w swoim komunikacie prasowym.

READ  Podgląd FaceTime na iOS 15, macOS Monterey… i w Internecie