Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Test prawdziwych bezprzewodowych słuchawek Oppo Enco Free 2: pojawia się nowy konkurent

Czujniki obecności Enco Free 2 dezaktywują aktywną redukcję szumów i tryb „przezroczystości” na naszym manekinach pomiarowych, niestety nie jesteśmy w stanie zaoferować naszego zwykłego miernika izolacji. To rozczarowanie nie przeszkadza nam w przedstawieniu naszej analizy tego punktu.

Aktywna redukcja szumów oferowana przez te słuchawki jest stosunkowo dobra. Jego działanie jest odczuwalne przede wszystkim przy niskich częstotliwościach i hałasie statycznym: toczenie pociągu, silniki i hałas wentylacji są wyraźnie tłumione przez Enco Free 2. Ma to również bardzo widoczny efekt zmniejszenia poczucia bliskości do pojazdów. Brzmi bez ich kasowania. W rzeczywistości, jak to często bywa w przypadku słuchawek tego kalibru i konstrukcji bliskousznej, izolacja jest mniej ważna w zakresie średnicy. Nawet jeśli wynik pozostaje znośny, zawsze udaje nam się dostrzec nagrania rozmów z bliska – w postaci syczenia, które czasami może być nieco irytujące – oraz odgłosy metalowych wstrząsów (jak np. toczenie się po starej linii metra). ). ) lub na przykład odgłosy pisania na klawiaturze. Nawet dbając o korzystanie z funkcji Personal Noise Cancellation, która przynajmniej ma tę zaletę, że zmniejsza uczucie stresu towarzyszące aktywacji RBA, poziom izolacji nie zmienia się i nie zmienia. Dlatego tego zachowania nie da się powstrzymać.

Z kolei tryb przejrzystości uważany jest za najmniej udany. Oczywiście nadal możemy odczuć negatywny efekt izolacji, jaki zapewniają słuchawki, szczególnie w przypadku wysokich tonów – co może być czasami trochę denerwujące, aby instynktownie pozycjonować niektóre źródła – ale renderowanie pozostaje całkowicie naturalne. Po aktywacji możesz bez większego wysiłku rozróżnić otaczające dźwięki.

READ  Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin ogłoszone przez Square Enix i Team Ninja