Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis – Roland Garros: Pakiet Wawrinka

Tenis – Roland Garros: Pakiet Wawrinka


Opublikowano 17 maja 2021 r. O 23:37

Aureli Sakelli

Stan Wawrinka (36, 24) nie doszedł do siebie pod koniec marca i nie weźmie udziału w nadchodzącym turnieju Roland Garros.

Stan Wawrinka, jedyny Roland Garros niebędący członkiem zdobywcy „Wielkiej Czwórki”, będzie nieobecny od 2005 roku! Szwajcar, który w 2015 roku wygrał mistrzostwa kosztem Novaka Djokovicia, nie zagra w tym roku, ponieważ 25 marca nie doszedł jeszcze do siebie po operacji lewej stopy. „Po jakimś czasie miałem problemy z lewą stopą, zdecydowałem się na mały zabieg. Wszystko poszło dobrze. 36-letni Szwajcar napisał wtedy:„ Będę nieobecny przez kilka tygodni, ale nie mogę się doczekać, aż będę mógł ”. Z treningu ponownie.” Od tego czasu nie wrócił jeszcze do zawodów, pomimo uspokajających filmów przedstawiających jego kondycję fizyczną. Ale to zdecydowanie za mało, aby wziąć udział w turnieju Wielkiego Szlema w mniej niż dwa tygodnie. Po Borna Couric (30), Nicku Kyrgios (56) i Kyle’u Edmundzie (69) jest czwartym graczem w pierwszej setce, który zrezygnował z turnieju w Paryżu.

Wawrinka ma nadal 24 lata

W tym roku Stan Wawrinka rozegrał tylko cztery turnieje, osiągając bardzo rozczarowujące wyniki: ćwierćfinał w Antalyi, druga runda Australian Open oraz odwołanie w Rotterdamie i Doha. Szwajcaria nie spadła jeszcze w światowym rankingu dzięki reformie punktów wdrożonej przez ATP w tym okresie pandemii koronawirusa i pozostaje na 24 miejscu na świecie. Miał 90 punktów do obrony podczas tego Rolanda Garrosa, który zrównał się z jego eliminacją w trzeciej rundzie z młodym Francuzem Hugo Gastonem. (Kto otrzymał zaproszenie na turniej w poniedziałek). To pierwszy raz w jego karierze, kiedy poprzedni numer trzy na świecie przegapił Rolanda Garrosa. Oprócz zwycięstwa w 2015 roku grał także w finale 2017 (przegrana z Nadalem) oraz w półfinale 2016 (przegrana z Murrayem). W każdym razie jego grupa zawarła szczęśliwy interes i to właśnie Polak Camille Majsherzak przystąpił bezpośrednio do turnieju głównego.

READ  Egipt, Imperium, zachowuje swoją koronę przeciwko Republice Zielonego Przylądka