Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten objaw podczas oddawania moczu może wskazywać na raka pęcherza moczowego

Ten objaw podczas oddawania moczu może wskazywać na raka pęcherza moczowego

Każdego roku wiele osób we Francji choruje na raka pęcherza moczowego. Jednak wczesne wykrycie znacznie zwiększa szanse na przeżycie. W szczególności jeden znak może wcześnie wykryć raka pęcherza moczowego.

Z okazji Miesiąca Pęcherza Pęcherzowego (maj) Francuskie Towarzystwo Urologiczne (AFU) i Stowarzyszenie Pacjentów z Rakiem Pęcherza Pęcherzowego we Francji współpracują w celu rozpoczęcia kampanii uświadamiającej, aby pomóc społeczeństwu dowiedzieć się o Wczesne objawy raka pęcherza moczowego. co roku we Francji Od 13 000 do 20 000 osób Najbardziej dotknięty rakiem pęcherza. Obecnie nie ma systematycznej metody przesiewowej. Dlatego ważne jest, aby być Alert, aby ostrzec objawy Aby szybko wykryć raka dróg moczowych.

Raki pęcherza Częściej u mężczyzn Diagnozuje się go zwykle około 70 roku życia. Aktywne palenie jest głównym czynnikiem ryzyka Z tego nowotworu odpowiada za 53% przypadków u mężczyzn i 39% u kobiet we Francji. Dlatego wczesne wykrycie odgrywa ważną rolę w leczeniu raka pęcherza moczowego. Zwracając uwagę na objawy, możesz szybciej zdiagnozować tę chorobę i skorzystać z lepszej opieki.

W 80% przypadków, the Krwawienie z moczu (widoczna krew w moczu). jest pierwszym objawem”. Wezwanie lekarzy z Francuskiego Towarzystwa Urologicznego w komunikacie prasowym opublikowanym w maju. Warto zwrócić uwagę także na inne znaki, jak np Częste zapalenie pęcherza moczowego lub zaburzenia oddawania moczu, które mogą być również wskaźnikami tej choroby. Również częste zapalenie pęcherza lub zaburzenia oddawania moczu. Wiele znaków, do których należy prowadzić Szybko skonsultuj się z lekarzem. Kiedy rak pęcherza zostanie wcześnie wykryty, Szanse przeżycia w wieku 5 lat są większe niż 80%. Z drugiej strony, jeśli diagnoza jest opóźniona, przeżywalność spada do zaledwie 50%, aw stadium przerzutowym do zaledwie 5%.