Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazdy mogą zniknąć za 20 lat

Gwiazdy mogą zniknąć za 20 lat

Jest to widok otchłani, najstarszy ze wszystkich, z którym być może sama rasa ludzka położy kres. Jak wspomniano StróżAstronomowie i eksperci tłumaczą, że jeśli nic nie zmieni się w naszych przyzwyczajeniach i nieugaszonym pragnieniu światła, Droga Mleczna i gwiazdy mogą zniknąć nam z oczu.

Szczególnie naukowcy zastanawiają się nad przyspieszeniem wykorzystania popularnych diod Światła ledowew tym stopniowym zanikaniu Drogi Mlecznej i niektórych gwiazd na naszym bardzo zanieczyszczonym niebie.

Nauka mówi: aby żyć zdrowiej, mieszkaj blisko morza

Zwróć gwiazdy, Elonie!

Zjawisko to oczywiście nie jest nowe: elektryfikacja naszych miast i wynikające z tego podwojenie ogólnego oświetlenia sprawiły, że Droga Mleczna stała się niewidoczna dla jednej trzeciej ludzkości w 2016 roku, według obliczeń astronomów.

„Nocne niebo jest częścią naszego środowiska i byłoby wielką niedogodnością, gdyby potomni nie mogli go obserwować, tak jak nie mogliby zajrzeć do ptasiego gniazda”.Wyjaśnia to brytyjskiej gazecie „Martin Rees”, która nosi ten sam angielski tytuł„Królewski astronom”. „Nie trzeba być astronomem, żeby zainteresować się problemem. Nie jestem ornitologiem, ale gdyby z mojego ogrodu zniknęły śpiewy ptaków, czułbym się biedny”.

Na zdjęciach, na zdjęciach Najpiękniejsze zdjęcia Drogi Mlecznej zostały wykonane przez Capture The Atlas w 2022 roku

Reesa i niektórych jego brytyjskich kolegów, przy wsparciu wybranych brytyjskich urzędników, jak wykazano ostatnio ten sam opiekun, który niedawno zaapelował do rządu Jej Królewskiej Mości o zajęcie się tą sprawą. W ten sposób chcą mianować „ministra ciemnego nieba” („Minister Ciemnego Nieba” w języku angielskim) i powołać komisję Dedykowane oraz nałożenie środków w celu próby odwrócenia tej tendencji.

⋙ W Amsterdamie te małe samochodziki kręcą się po ścieżkach rowerowych

zanik

Według relacji Krzysztofa Kępy, który Niemieckie Centrum Nauk o Ziemi W Poczdamie niebo cofa się w tempie 10% rocznie, powodując stopniowe „blaknięcie” słabych gwiazd. Dzieciak, który dzisiaj widzi 250 gwiazd, do 18 roku życia zobaczy tylko 100 — a ktokolwiek za nim pójdzie, będzie miał tylko zdjęcia do sprawdzenia, a nie normalny krajobraz wszechświata.

READ  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna po raz kolejny musiała uniknąć kosmicznych śmieci

„Dwa pokolenia temu ludzie regularnie spotykali się z migoczącą wizją tego wszechświata – ale to, co wtedy było uniwersalne, dziś jest rzadkością”.Kyba wyjaśnia The Guardian. „Tylko najbogatsi i najbiedniejsi mają teraz dostęp do tego doświadczenia. Dla innych mniej więcej zniknęło”.

Zdaniem naukowców niektóre proste działania mogą faktycznie przynieść efekt „ogromny” : Skieruj swoje światła w dół i wyposaż je w osłony świetlne, ogranicz ich moc i faworyzuj czerwone lub pomarańczowe światła zamiast niebiesko-białych.

Elon Musk, SpaceX i tysiące ultrajasnych satelitów w ich zestawie komunikacyjnym Starlink już znalazły się pod ostrzałem ze względu na ich ogromny wpływ na astronomię, co zmusiło firmę do zrewidowania swoich planów. Niestety, nawet w czerni problemy pozostały dotkliwe, co wykazali w 2020 roku nasi koledzy z Koreański.

Sprawdź północ

Znalezienie rozwiązania tych problemów to nie tylko kwestia kulturowa, ale także ekologiczna: jak przypomina The Guardian, wiele gatunków, zwłaszcza ptaków i żółwi, potrzebuje obserwacji gwiazd, aby móc przemieszczać się i migrować.

Nawet ludzkie ciało cierpi z powodu tej wszechobecności niebieskich i białych diod LED. „Brakuje nam światła czerwonego i podczerwonego, które może mieć niebezpieczne skutki”.wyjaśnia Robert Fosbury z University of London. „Kiedy lekko czerwone światło świeci na nasze ciała, uruchamia mechanizmy, takie jak te, które atakują podwyższony poziom cukru we krwi lub zwiększają produkcję melatoniny”. Według niego wprowadzenie neonów fluorescencyjnych, a następnie oświetlenia LED jest jedną z przyczyn obecnych epidemii cukrzycy i otyłości. Krótko mówiąc, gwiazdy służą nie tylko do dekoracji.

⋙ W Indiach opróżniono tamę o pojemności kilku milionów litrów, aby odzyskać smartfon