Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten kot to podobno najpopularniejsza atrakcja turystyczna w tym polskim mieście!

Szczecin, siódme co do wielkości miasto w Polsce, położone w północno-zachodniej części kraju, słynie z wielu zabytków, takich jak Wieża Bismarcka, Katedra św. Jakuba, Wzgórze Napoleona Bonaparte, czy dwie bramy, które są starożytnymi ruinami. fort. Jednak wszystko zostało wywrócone do góry nogami przez kota.

Nazywa się Gachik, nosi czarno-białą sukienkę i ma osobowość… bardzo zakrytą! Z małego pudełka, które służy mu za dom, na ulicy Kaszubskiej, ten kot zyskał nieoczekiwany rozgłos, z prawie 2500 recenzjami, prawie wszystkie pozytywne, w Mapach Google, raporty Wtajemniczony. To wystarczyło, aby ten kot stał się najpopularniejszą atrakcją miasta, tuż przed XII-wiecznym zamkiem książęcym, który nadal cieszy się ogromną popularnością!

Jakie są najmądrzejsze rasy kotów?

Gacek, lokalna maskotka

I chociaż kot został od tego czasu usunięty z Map Google, nie przeszkodziło mu to w przyciąganiu uwagi wielu ciekawskich ludzi. Zilustrowane dołączonymi „widokami” z całego świata. Jednak na początku nie było nic, co Gatsik postanowił zostać gwiazdą.

W 2013 roku, kiedy regularnie spacerował po centrum Szczecina, przyzwyczajeni do jego obecności kupcy na ulicy Kaszubskiej zaczęli dawać mu jedzenie. I tak Gacek na stałe zadomowił się w okolicy, stając się tutejszą maskotką!

A w 2020 roku popularność zwierzęcia przeżyła prawdziwą eksplozję po wyemitowaniu i opublikowaniu na YouTube filmu dokumentalnego, wyprodukowanego przez gminę. Po tym filmie, który zgromadził już ponad 600 000 wyświetleń, kot pojawił się w Mapach Google, gdy zaczął otrzymywać powiadomienia.

Naukowcy wyjaśniają, dlaczego koty są preferowane przez kobiety nad mężczyznami

Pilnie strzeżony skarb

Powstało nawet konto na Instagramie, na którym około 8 tysięcy subskrybentów może śledzić przygody Gacka, dzięki zdjęciom, które pokazują go w różnych sytuacjach… nawet jeśli większość z nich pokazuje go tylko w oczekiwaniu… lub spaniu!

Choć trudno powiedzieć, czy Szczecin rzeczywiście odnotował gwałtowny wzrost turystów dzięki obecności Gacka na ulicy Kaszubskiej, to obcy wciąż licznie przedstawiają się jako „dom” kotów. Schronisko poprosiło nas nawet o zaprzestanie dokarmiania zwierzęcia – w przypadku otyłości – żeby nie zachorowało od zjedzenia czegokolwiek.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 21 lutego 2023 r.

Przeczytaj także:

Jak uszczęśliwić kota w mieszkaniu?

Oto, ile słów rozumieją koty według badań naukowych

Oto, ile słów rozumieją koty według badań naukowych

Te rasy kotów żyją najdłużej

Te rasy kotów żyją najdłużej

READ  Nikolaj Coster-Waldau (Game of Thrones) opowiada o swoich ulubionych programach, w tym o Ten Percent