Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten dowcip oparty na chorizo ​​jest wart objazdu

Niezwykły – francuski naukowiec Etienne Klein, który przeprosił na Twitterze za sztuczkę polegającą na podawaniu kawałka chorizo Wlać Strzał gwiazdą Proxima Centaurizainspirowało wielu internautów.

Jeśli jego gest był zamierzony „nalegać na ostrożność” O fałszywych zdjęciach krążących w mediach społecznościowych też miał niezłą zabawę, Jak widać poniżej.

„Przychodzę, aby przeprosić tych, których moje oszustwo, które nie zawiera nic oryginalnego, może szokować. Chciał po prostu ostrzec przed obrazami, które same w sobie wydawały się wymowne”Etienne Klein, fizyk i filozof nauki, napisał w środę na Twitterze.

W niedzielę naukowiec opublikował zdjęcie plastra chorizo ​​na czarnym tle, twierdząc, że jest to zdjęcie gwiazdy najbliższej słońcu, wykonane w całości. Nowy Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST).

Zdjęcie Proxima Centauri, najbliższej Słońcu gwiazdy, oddalonej od nas o 4,2 roku świetlnego. Zostało wykonane przez JWST. Ten poziom szczegółowości… z dnia na dzień ujawnia się nowy świat”Etienne Klein podpisał zdjęcie w tweecie.

Oszukał wiele osób. „Byłem zaskoczony, jak duży był: myślałem, że zdjęcie zostanie natychmiast wykryte jako fałszywe. A kiedy zobaczyłem, że świetny dziennikarz BFMTV jest na haju i że ryzykuje opublikowanie tego, powiedziałem mu, że to żart. Wziął to z dużą dozą humoru.Etienne Klein powiedział AFP.

READ  Ważne nienaruszone rafy koralowe odkryte na Tahiti