Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Program obserwacji nieba we Francji

gwiaździste noce Do tej niedzieli, 7 sierpnia, jest gwiaździsta noc. W Paryżu, Lille, Marsylii, Bordeaux czy Tuluzie znajdź wszystkie informacje, aby cieszyć się tą magiczną nocą i oglądać gwiazdy!

[Mis à jour le 06 août 2022 à 19h17] To jest teraz! 32. Gwiaździsta Noc we Francji to niepowtarzalna okazja do obserwowania nieba w poszukiwaniu spadających gwiazd. Wydarzenia w całej Francji są organizowane przez Francuskie Stowarzyszenie Astronomiczne (AFA). Na niebie możesz obserwować spadające gwiazdy, a nawet Perseidy, ale czekają na Ciebie inne piękne astronomiczne niespodzianki. Dzięki teleskopowi lub teleskopowi będzie można obserwować planeta Jowisz i Saturn oraz Uran i Neptun. Niezależnie od tego, czy jesteś na północy Francji, niedaleko Lille, Bretanii, Bordeaux, Paryża czy Marsylii, znajdź wszystkie informacje, aby skorzystać z tej gwiaździstej nocy. AFC zaprasza bezpłatnie do miejsc, które pomagają obserwować niebo i gwiazdy, czyli z dala od świateł. Możesz zapoznać się z programem wydarzeń poniżej lub skorzystać z podsumowania na początku artykułu.

Tematem przewodnim wydarzenia jest Francuskie Stowarzyszenie Astronomiczne (AFA), które jest organizatorem wydarzenia: l’Odkrywanie„W czasie, gdy wrócisz do kolor Wciel się z Artemidą, aby zbadać Marsa. Francuskie Stowarzyszenie Astronomiczne (AFA) zaprasza wszystkich bezpłatnie do miejsc, które pomagają obserwować niebo i gwiazdy, a to znaczy daleko. Sprawdź program w Twojej okolicy pod adresem Oficjalna strona Francuskiego Stowarzyszenia Astronomicznego Lub zobacz poniżej nasz wybór wydarzeń odbywających się podczas rozgwieżdżonych nocy w głównych miastach Francji:

Niektóre wydarzenia są zaplanowane na Nuit des Étoiles w Paryżu i okolicach, takich jak Saint-Ouen czy Le Bourget (Sprawdź mapę):

  • Od 6 sierpnia o 18:00 do 7 sierpnia o 1:30 miłośnicy astronomii i początkujący mogą obserwować gwiaździste niebo przez teleskop z amfiteatru Muzeum Lotnictwa i Kosmosu w Le Bourget. Oferowanych jest wiele bezpłatnych zajęć, z wirtualną rzeczywistością, grami, wędrowaniem teatralnym i muzycznym. Planowana jest również obserwacja nieba z teleskopem lub bez.
  • Od 6 sierpnia o 22:00 do 7 sierpnia o 12:30 ciekawscy ludzie mogą oglądać niebo przez teleskop i mapy w dużym parku Saint-Ouen-sur-Seine, znajdującym się przy 8-10 rue de la Clef des Champs. Wstęp jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja. Organizatorem animacji jest Centrum Kultury Naukowej Atlas.
  • Od 7 sierpnia o 21:00 do 8 sierpnia o 1 w nocy profesjonaliści AFA zapraszają do Place Louise Michel w 18. dzielnicy Paryża na obserwację gwiazd. Miejsce spotkania znajduje się na dolnym balkonie, pod panoramą. Ten wieczór obserwacyjny jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.
READ  Astronauta oskarżony przez Rosję o sabotowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Dla Lille wszystko dzieje się w Villeneuve d’Ascq: at Forum Sekcji Naukowej Mieści się on pod adresem Place de l’Hotel de Ville 1. Oto program:

  • Od 6 sierpnia godz. 14.00 do 7 sierpnia godz. 18.00 Planetarium Forum Nauk Administracyjnych otwiera swoje podwoje za darmo z dwiema sesjami Planetarium w programie 15:00 i 16:30
  • 6 sierpnia prezentowane są dwie 9-letnie sesje planetarium, opisujące letnie gwiaździste nocne niebo. Godziny otwarcia: 18:30 – 19:30 Czas trwania: 45 minut.

Od 6 sierpnia o godzinie 17:00 do 7 sierpnia o 1:00, Lyon Amber Astronomy Club (CALA) zaprasza na wieczory medytacyjne i edukacyjne pod Niebiańską Piwnicą w François Mitterrand Parc, 20 Rue Robert Desnos w Volks-en-Villemme. w programie : Warsztaty, animacja i obserwacja słońca od piątej wieczorem do ósmej wieczorem Następnie konferencje na temat astronomii i obserwacji nieba przez teleskopy od 20:00 do północy. Rezygnacja jest możliwa w zależności od warunków pogodowych!

6 sierpnia, od 21:00 do 23:59, spotkaj się w Château de Soule w Ramonville St-Agne, gdzie Planète Sciences Occitanie pokaże Ci cuda letniego nieba: spadające gwiazdy i letnie konstelacje. Stowarzyszenie acalmia organizuje popołudniu karaoke.

Najbliższe wydarzenie Rennes dzieje się z Cassiopee Astronomie Bruz Chavagne Który przedstawia Noc gwiazd 6 sierpnia w Prosse, na równinie Vert Buisson. W programie obserwował gwiazdy gołym okiem, a także obserwowane mgławice i gromady gwiazd za pomocą teleskopów. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Wydarzenia zaplanowane w okolicach Bordeaux w Nuit des Étoiles w sobotę 6 sierpnia i niedzielę 6 sierpnia zostały odwołane. W rzeczywistości spotkania były zaplanowane w Lesie Burżuazyjnym iw Martignas-sur-Jalle, ale zostały odwołane ze względu na niebezpieczeństwo pożaru w Żyrondzie.

Najbliższe Nicei miasto biorące udział w tym wydarzeniu to Villeneuve Loubet, niedaleko Cagnes-sur-Mer. We współpracy z Klubem Astronomicznym SPICA, w sobotę 6 sierpnia od godz. 16.00 wystawa zdjęć wykonanych przez członków klubu, różne działania dotyczące Układu Słonecznego i zegara słonecznego, konferencja Benoît Carry o „asteroidach i meteorytach” i niebie obserwacja od 22.00 do 10.00.

READ  Komunikacja, GPS, systemy elektryczne... Opowiemy Ci wszystko o burzy geomagnetycznej uderzającej w Ziemię w ten weekend

Chwila życia wakacje szkolne ! Noc Spadających Gwiazd miała wyjątkowy tytuł, kiedy powstała w 1991 roku, ponieważ impreza trwała tylko jeden dzień. Stało się jednak liczbą mnogą: „gwiaździste noce”, ponieważ wydarzenie obejmowało trzy kolejne noce obserwacji z edycji z 2000 r. Obserwacje we Francji umożliwiają obserwację Jowisza, Marsa i Saturna jako dodatek do zaporu spadających gwiazd z Perseidów . Te gwiazdy pochodzą z konstelacji Perseusza. Znajduje się poniżej konstelacji zwanej Kasjopeją, w kształcie litery W.

Aby zwiększyć swoje szanse na zobaczenie gwiazd, najlepiej trzymać się z dala od źródeł zanieczyszczenia światłem, takich jak latarnie uliczne. Gwiazdy obserwuje się od godziny 22:00, po zmroku. Jeśli horyzont jest czysty na północnym zachodzie, gdzie zachodzi słońce, niczego nie przegapisz. Zwłaszcza jeśli masz lornetkę lub teleskop.

Gwiaździste noce wydarzyły się w ciągu trzech dni, Od piątku 5 do niedzieli 7 sierpnia 2022. Od 1991 roku Gwiaździsta Noc organizowana jest m.in Francjaa w wielu krajach europejskich przez stowarzyszenia, w szczególnościFrancuskie Stowarzyszenie Astronomiczne. Są to znani astrofizycy lub naukowcy, tacy jak Huberta Reevesa Albo Alain Cirou we współpracy z France 2, który zainicjował wydarzenie.

Co roku Ziemia przechodzi przez Persów. Jest to meteoryt uformowany ze szczątków pradawnej planety: Swift Tuttle. Ich masa waha się od główki od szpilki do główki groszku! Wchodząc w kontakt z ziemską atmosferą, te maleńkie skały przedstawiają fascynujący naturalny spektakl: spadające gwiazdy. Deszcz meteorów Perseidów nastąpi w nocy z piątku 12 sierpnia na sobotę 13 sierpnia 2022 r.

The Deszcz meteorów Perseidów Odbywa się w tym roku Piątkowa noc 12 sierpnia do soboty 13 sierpnia 2022. Podczas tej niezwykłej nocy po godzinie 22 o zachodzie słońca pojawią się setki spadających gwiazd. Jeśli jest to szczyt aktywności, to spadające gwiazdy będą obserwowane cyframi na niebie do 25 sierpnia 2022 r.

READ  Twórca Starfield: God of War pokonuje bossa Xbox po opóźnieniu | Xbox One