Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Teleskop Jamesa Webba: NASA ujawnia nigdy wcześniej nie widziany obraz Galaktyki Cartwell

W odległości 500 milionów lat świetlnych Teleskop Jamesa Webba był w stanie uzyskać nowe obrazy.

Obrazy o niezrównanej rozdzielczości. z Teleskop Jamesa WebbaNASA ujawniła w środę, 3 sierpnia Nigdy wcześniej nie widziane zdjęcia Galaktyki Cartwell Wheel. Pierścienie pojawiają się z bezprecedensową wyrazistością, mimo że znajdują się 500 milionów lat świetlnych od Ziemi. Podobnie jak nasza Droga Mleczna, astronomowie uważają, żeGalaktyka koła wozu była kiedyś galaktyką spiralną.

Zadziwiający zasięg Teleskopu Jamesa Webba

To nie pierwszy raz, kiedy ludzie mogli robić zdjęcia tej galaktyki. W rzeczywistości galaktyka z kołem Cartwell była już obserwowana przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a. Ale tym razem, z teleskopem Jamesa Webba, Nowe szczegóły ukryte do tej pory ujawniają możliwości podczerwieni od tego ostatniego.

Czas wynaleźć koło na nowo.

Oto Galaktyka Koło Wozu w zupełnie nowym świetle – jako złożenie dwóch instrumentów Teleskopu Webba. Webb w unikalny sposób zapewnia nie tylko migawkę obecnego stanu galaktyki, ale także wgląd w jej przeszłość i przyszłość: https://t.co/QdXPwAwwac pic.twitter.com/SJD3wTxwRP

– Teleskop sieciowy NASA (NASAWebb) 2 sierpnia 2022

Tutaj złożone zdjęcie pokazuje również dwie inne mniejsze galaktyki, a także kilka innych galaktyk w tle. NASA chciałaby zwrócić uwagę Galaktyka Wozu wciąż jest w stanie „przejściowy”. Jeśli teleskop Jamesa Webba „Daje nam przegląd jej obecnego stanu, a także daje nam wyobrażenie o tym, co przydarzyło się jej w przeszłości i jak będzie się rozwijać w przyszłości” mówi agencja kosmiczna.

READ  Czterech turystów wylądowało na Florydzie