Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Etienne Klein przeprasza za swoją sztuczkę

Naukowiec i filozof zdał kawałek chorizo, aby zrobić zdjęcie Proxima Centauri. Wyjaśnił, że chciał, aby ten gest „zachęcał do ostrożności” w obliczu rozpowszechniania obrazów w mediach społecznościowych.

Francuski naukowiec Etienne Klein przeprosił na Twitterze za oszustwo polegające na przekazaniu kawałka chorizo ​​jako ujęcia gwiazdy Proxima Centauri, ruch, który miał na celu „Aby wywołać ostrożnośćO zdjęciach krążących w serwisach społecznościowych. „Przyszedłem, aby przeprosić tych, którzy mogli być zszokowani moim oszustwem, które nie miało żadnego źródła. Chciał po prostu ostrzec przed obrazami, które same w sobie wydawały się wymowne.Twitter Środa 3 sierpnia Etienne Klein, fizyk i filozof nauki.

W niedzielę francuski naukowiec opublikował zdjęcie kawałka chorizo ​​na czarnym tle, twierdząc, że jest to zdjęcie gwiazdy najbliższej Słońcu, wykonane nowym Kosmicznym Teleskopem Jamesa Webba (JWST). „Zdjęcie Proxima Centauri, najbliższej Słońcu gwiazdy, oddalonej od nas o 4,2 roku świetlnego. Zostało wykonane przez JWST. Ten poziom szczegółowości… Dzień po dniu odkrywany jest nowy światEtienne Klein skomentował zdjęcie na tweecie.

Zobacz też NASA publikuje nową serię zdjęć z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

64-letnia dyrektor ds. badań w Komisji Energii Atomowej (CEA) Etienne Klein jest również producentem programu radiowego.Kwestionowana naukaO kulturze Francji. Jego post, ujawniony przez media internetowe HuffPost, był szeroko udostępniany w sieciach społecznościowych w ciągu ostatnich godzin.

READ  Boursorama: Bankowość internetowa oferuje darmowe i bezwarunkowe 80 €