Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Małe jednostki ukryte w nasieniu człowieka

Krasnolud przedstawiony w ludzkim plemniku. Drzeworyt pracy magisterskiej
badanie dioptriiNicholas Hartsweiker, Siedemnasty Holenderski Mikroskop
mi wiek. Zdjęcia Granger/Bridgeman

NA PODDASZECH NAUKI (4/6) – Po wynalezieniu mikroskopu przyrodnicy wierzyli, że widzieli w plemnikach miniaturowe osobniki. Inni twierdzą, że to jajko zawiera wszystkie przyszłe pokolenia. Zanurz się w świat małych zwierząt.

Jak rodzą się choroby? Co znajduje się w centrum ziemi? Czym jest ogień? Na przestrzeni dziejów człowiek próbował wyjaśnić sobie świat… i często się mylił. Le Figaro Mówi o niektórych próbach i błędach, które stworzyły naukę.

Krótko po wynalezieniu Mikroskop DUeuropejscy przyrodnicy przejęli narzędzie do obserwacji żywych i sfałszowanych teorii reprodukcji, które w dzisiejszych czasach mogą prowadzić do uśmiechów. „To nie znaczy, że nasi przodkowie byli głupi!”, ostrzega Matthew Cobb, biolog z Uniwersytetu w Manchesterze. Powinien „Aby umieścić te odkrycia w kontekście i teoriach tamtych czasów, a nie osądzać z mocą wsteczną”.Stéphane Tirard, profesor epistemologii na Uniwersytecie w Nantes, nalega.

W 1677 roku o obserwacji plemników, określanych jako „worki zwierzęce”, po raz pierwszy doniósł Anthony van Leeuwenhoek z rodziny holenderskich tkanin. Zainspirowany studentką medycyny…

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Zostało Ci 79%, aby to odkryć.

Przesuwanie granic nauki to także wolność.

Czytaj dalej swój artykuł za 0,99 € przez pierwszy miesiąc

Już subskrybowane?
Zaloguj się

READ  Rękopis Einsteina został sprzedany na aukcji za 11,6 mln euro