Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Teleskop Hubble’a odkrył największą kometę, jaką kiedykolwiek widziano, i jest ona ogromna

NASA zbada tego kosmicznego podróżnika, aby dowiedzieć się więcej o jego pochodzeniu, które prawdopodobnie sięga tajemniczej chmury Oorta.

NASA właśnie ogłosiła odkrycie szczególnego ciała niebieskiego: gigantycznej komety znajdującej się na skraju Układu Słonecznego. Plany agencja ciągnąć robaki z tej masywnej międzygwiezdnej podróżnika. Cel: Aby dowiedzieć się więcej o jego początkach i początkach Układu Słonecznego.

Kometa ta, która odziedziczyła barbarzyński przydomek C/2014 UN271, wyróżnia się przede wszystkim niezwykłymi wymiarami. To 85 mil długości, lub tak O długości 138 km ! Więc jest to prawdziwy gigant, który przewyższa wszystkie związki pokrewne. W rzeczywistości, ten obiekt jest ok 50 razy dłużej niż średnia Jądra jelitowe są zwykle obserwowane przez NASA. Liczby, które czynią go po prostu Największy kometa zidentyfikowane w historii astronomii.

Tajemnicza kołyska na skraju Układu Słonecznego

Rozmiar na bok, NASA do tej pory nie udało się zebrać wiele danych o C / 2014 UN271. Jednak badaczom udało się ustalić, że pochodzi on Obłok Oorta. Jest to ogromny stos lodu i pyłu znajdujący się około 3 lata świetlne od nas, na skrajnej granicy regionu, w którym wywierany jest wpływ grawitacyjny Układu Słonecznego.

Chmura Oorta jest szczególnie interesująca dla astronomów. Uważają, że zawiera wiele tajemnic bezpośrednio związanych z powstawaniem Układu Słonecznego. W rzeczywistości wielu badaczy uważa, że ​​obłok materii uformował się po raz pierwszy w pobliżu Słońca.

Od lewej do prawej: C / 2014 UN271 obraz widziany przez Hubble’a, a następnie komputerowo przetworzone, a na końcu pojedyncze jądra komety. © NASA, ESA, Man-Do Huiof David Jewitt, Alyssa Pagan

W tamtym czasie nasze kosmiczne sąsiedztwo było dalekie od stabilności. Fizycznie system był bardzo niezrównoważony; Podobnie wiele ciał niebieskich, w tym tytanów, takich jak Jowisz, latało we wszystkich kierunkach, czekając na stabilność na orbicie. I tak się urodziłem Masywne drgania grawitacyjne od niego Mieszanie i redystrybucji dużo materiałówW tym, co jest obecnie znany jako Obłoku Oorta.

READ  Dziewięć zgonów i 1160 nowych infekcji w ciągu tygodnia na wyspie Reunion

Dlatego, skład materiałów i dystrybucji w chmurze mają wielkie znaczenie dla badaczy. Niestety też trudno to zauważyć. W rzeczywistości bardzo trudno jest, aby nikt nie był w stanie zrobić tego bezpośrednio, gdy nie ma pobliskich gwiazd, które rzucałyby światło na otaczające materiały. Nawet jeśli dowody obfitował było dopuszczalne istnienie na dużą skalę, pozostałości cloud technicznie wirtualny.

© NASA

Okno do początków Układu Słonecznego

Za każdym razem, gdy NASA odkrywa coś, co, jak podejrzewa, mogło pochodzić z tego obszaru, jest to plik fantastyczne wydarzenie dla astronomów. C / 2014 UN271 żaden wyjątek. Zwłaszcza, że ​​jest przeciwieństwem jednorodnej większości, jest to ogromnie niewystarczający, by być widocznym z daleka.

Ta kometa jest dosłownie wierzchołkiem góry lodowej tysięcy komet, których nie można zobaczyć w najodleglejszych częściach Układu Słonecznego.David Jewett, astronom z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA), wyjaśnia. „Podejrzewaliśmy, że musi być szeroka, gdyż rzadko można zaobserwować tak jasną kometę z takiej odległości. „Określa”.Teraz udało nam się ją potwierdzić.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że będzie to widoczne jeszcze przez jakiś czas. W rzeczywistości jest obecnie C/2014 UN271 w zdaniu, które zbliża się do Słońca, a tym samym do Ziemi. Osiągnie peryhelium – punkt na swojej orbicie najbliżej Słońca – at 2031. NASA ma zatem Kilka lat dziesięć Wydobyć jak najwięcej informacji od tego podróżnika między gwiazdami. Będziemy musieli to wykorzystać, bo nie będzie C/2014 UN271 nie odwiedzi nas ponownie za trzy miliony lat. Przy odrobinie szczęścia tym razem wystarczy, aby dowiedzieć się więcej o tajemniczej chmurze Oorta i początkach Układu Słonecznego!